Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerr benoemd tot hoofdcoach Amerikaanse basketballers

Kerr benoemd tot hoofdcoach Amerikaanse basketballers

NEW YORK (ANP) - Basketbalcoach Steve Kerr is aangesteld als hoofdcoach van de Amerikaanse nationale ploeg. Het team met louter sterren uit de topcompetitie NBA werd afgelopen zomer in Tokio olympisch kampioen, toen nog onder leiding van Gregg Popovich. Kerr, die vijf NBA-titels veroverde als speler en drie als coach van Golden State Warriors, was in Japan assistent van Popovich. Hij moet Team USA op de Spelen van Parijs 2024 naar een nieuwe titel leiden.

Kerr (56) is vereerd met het aanbod van de Amerikaanse bond. "Het is een geweldige kans en de uitdaging prikkelt me", zei de coach, die in zijn actieve loopbaan drie keer kampioen werd als medespeler van legende Michael Jordan bij Chicago Bulls en twee keer met het door Popovich geleide San Antonio Spurs. Zijn titels als coach van de Warriors behaalde Kerr in 2015, 2017 en 2018.

De Amerikanen wonnen in Tokio voor de vierde keer op rij de olympische titel. Het was de zevende keer in de laatste acht edities van de Spelen dat ze de beste waren. Van de laatste drie WK's wonnen ze er twee.

Meer uit Sport

Tourwinnares Ferrand-Prévot verlengt bij Visma-Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.

1 uur geleden
Noren zorgen met zeventien gouden medailles voor record op Spelen

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.

1 uur geleden
Wielrenner Milan sprint opnieuw naar ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.

3 uur geleden
Freestyleskiër Hess maakt 'L'-teken nadat Trump hem loser noemt

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.

3 uur geleden
Wielerploeg Tietema maakt in Giro debuut in grote ronde

MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.

5 uur geleden
Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

8 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

17 uur geleden