Kernreactor Petten is succesvol opgestart
PETTEN (ANP) - De kernreactor in Petten in Noord-Holland is donderdag succesvol opnieuw opgestart. De reactor lag bijna twee maanden stil door een lekkage in het koelsysteem. Na verschillende testen is donderdag aan het einde van de ochtend het benodigde vermogen weer bereikt, laat de eigenaar van de reactor NRG weten.
De reactor produceert de grootste hoeveelheid medische isotopen ter wereld, zo'n 40 procent van het totaal. De isotopen uit de zogeheten Hoge Flux Reactor in Petten worden onder meer gebruikt voor de diagnose en behandeling van kanker. Doordat de reactor stil lag, konden diverse ziekenhuizen niet alle scans uitvoeren die ze zouden willen doen.
Vinod Ramnandanlal, commercieel directeur van NRG, zegt dat de medische isotopen binnen twee weken weer worden afgeleverd aan ziekenhuizen nu de reactor weer werkt. De komende maand worden ruim 1,1 miljoen patiëntdoses geproduceerd.
De lekkage in het koelsysteem werd verholpen door een soort bypass aan te leggen, liet de woordvoerder van NRG woensdag weten. Op gecontroleerde wijze zijn de systemen donderdag weer geactiveerd.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
11 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
12 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
22 uur geleden