Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kernreactor Petten is succesvol opgestart

Kernreactor Petten is succesvol opgestart

PETTEN (ANP) - De kernreactor in Petten in Noord-Holland is donderdag succesvol opnieuw opgestart. De reactor lag bijna twee maanden stil door een lekkage in het koelsysteem. Na verschillende testen is donderdag aan het einde van de ochtend het benodigde vermogen weer bereikt, laat de eigenaar van de reactor NRG weten.

De reactor produceert de grootste hoeveelheid medische isotopen ter wereld, zo'n 40 procent van het totaal. De isotopen uit de zogeheten Hoge Flux Reactor in Petten worden onder meer gebruikt voor de diagnose en behandeling van kanker. Doordat de reactor stil lag, konden diverse ziekenhuizen niet alle scans uitvoeren die ze zouden willen doen.

Vinod Ramnandanlal, commercieel directeur van NRG, zegt dat de medische isotopen binnen twee weken weer worden afgeleverd aan ziekenhuizen nu de reactor weer werkt. De komende maand worden ruim 1,1 miljoen patiëntdoses geproduceerd.

De lekkage in het koelsysteem werd verholpen door een soort bypass aan te leggen, liet de woordvoerder van NRG woensdag weten. Op gecontroleerde wijze zijn de systemen donderdag weer geactiveerd.

Meer uit Binnenland

Rapport: te weinig pleeggezinnen, druk op jeugdzorg neemt toe

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn alweer meer pleeggezinnen ermee gestopt dan er begonnen. De druk op de pleegzorg neemt toe. Dat staat in een maandag verschenen factsheet van Jeugdzorg Nederland. Door het tekort aan pleegouders wordt het steeds moeilijker om een goede plek te vinden voor kinderen die korte tijd of langdurig niet thuis kunnen wonen.

1 uur geleden
Dubbel zoveel meldingen van vergiftiging door afslankmiddelen

UTRECHT (ANP) - Het aantal meldingen van vergiftigingen door injecteerbare afslankmiddelen is in een jaar tijd verdubbeld, blijkt uit het jaaroverzicht van het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC). In 2025 kreeg het NVIC, onderdeel van het UMC Utrecht, 149 meldingen. Een jaar eerder waren dat er nog 76. Voor het eerst kreeg het centrum bovendien meldingen van vergiftigingen met ongeregistreerde afslankmedicatie en peptiden.

2 uur geleden
Straf omhoog voor doden partner na aanhoudend huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - Wie na een patroon van aanhoudend huiselijk geweld haar of - meestal - zijn partner doodt, kan daarvoor binnenkort een zwaardere straf krijgen. Specifiek gaat het hier om gevallen waarbij geen sprake is van een vooropgezet plan, of dit niet kan worden bewezen. Rechters noemen dat doodslag en kunnen daar maximaal 25 jaar celstraf voor opleggen. Maar justitieminister David van Weel wil dit in specifieke gevallen verhogen naar maximaal 30 jaar of levenslang.

2 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen op strand Texel

DE KOOG (ANP) - Op het strand van Texel is zondagavond even voor 22.00 uur een overleden persoon aangetroffen. Het lichaam werd aangetroffen op het strand ter hoogte van De Koog, meldt een politiewoordvoerder. Over de identiteit van het slachtoffer kan de politie niets kwijt.

8 uur geleden
Defensie stuurt schip met hulpmiddelen van Curaçao naar Venezuela

WILLEMSTAD (ANP) - De Zr.Ms. Groningen gaat vol met hulpmiddelen zoals water, eten en andere hulpgoederen van Curaçao naar het nabijgelegen Venezuela. Naar verwachting komt het schip om 21.30 uur Nederlandse tijd aan in het Zuid-Amerikaanse land, schrijft Defensie.

11 uur geleden
Weer jong kind uit openstaand raam gevallen

SCHIEDAM (ANP) - Er is opnieuw een jong kind uit een openstaand raam gevallen. Dit keer gaat het om een kindje van 1,5 jaar oud. De dreumes viel vanaf de derde verdieping op de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam en is met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.

14 uur geleden
NS: maandag en dinsdag minder treinen, maar impact beperkt

UTRECHT (ANP) - Op diverse trajecten rijden maandag en dinsdag minder treinen, maar de impact daarvan is volgens de NS beperkt. Het gaat voornamelijk om trajecten in de Randstad.

17 uur geleden