Kernreactor Petten is succesvol opgestart
PETTEN (ANP) - De kernreactor in Petten in Noord-Holland is donderdag succesvol opnieuw opgestart. De reactor lag bijna twee maanden stil door een lekkage in het koelsysteem. Na verschillende testen is donderdag aan het einde van de ochtend het benodigde vermogen weer bereikt, laat de eigenaar van de reactor NRG weten.
De reactor produceert de grootste hoeveelheid medische isotopen ter wereld, zo'n 40 procent van het totaal. De isotopen uit de zogeheten Hoge Flux Reactor in Petten worden onder meer gebruikt voor de diagnose en behandeling van kanker. Doordat de reactor stil lag, konden diverse ziekenhuizen niet alle scans uitvoeren die ze zouden willen doen.
Vinod Ramnandanlal, commercieel directeur van NRG, zegt dat de medische isotopen binnen twee weken weer worden afgeleverd aan ziekenhuizen nu de reactor weer werkt. De komende maand worden ruim 1,1 miljoen patiëntdoses geproduceerd.
De lekkage in het koelsysteem werd verholpen door een soort bypass aan te leggen, liet de woordvoerder van NRG woensdag weten. Op gecontroleerde wijze zijn de systemen donderdag weer geactiveerd.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn verontrust door berichten over jongerenprotesten die online circuleren, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze zijn bang dat in meerdere Nederlandse steden ongeregeldheden zullen plaatsvinden, net zoals eerder deze maand in andere Europese landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbedrijf GLS zegt ontdaan te zijn door het incident waarbij een bezorger donderdag in de Amsterdamse Runstraat door een motoragent met een stroomstootwapen werd geraakt. De bezorger werkt voor een transportpartner die pakketten in opdracht van GLS bezorgt. Het bedrijf zegt met die partner in contact te staan over "het welzijn van de bezorger".
3 uur geleden