Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerncentrale Zaporizja na aanvallen losgekoppeld van stroomnet

Kerncentrale Zaporizja na aanvallen losgekoppeld van stroomnet

ENERHODAR (ANP/RTR) - De kerncentrale in de Oekraïense regio Zaporizja is als gevolg van Russische beschietingen opnieuw losgekoppeld van het stroomnet, meldt het Oekraïense staatsenergiebedrijf Energoatom. Vervangende dieselgeneratoren zijn ingeschakeld om onder andere voor reactorkoeling te zorgen, zodat er geen meltdown ontstaat.

Rusland heeft maandagochtend meerdere aanvallen uitgevoerd in Oekraïne. De Oekraïense hoofdstad Kiev is zeker vier keer getroffen door kamikazedrones en Energoatom meldt dat ook elektrische installaties door de Russen zijn beschoten.

De kerncentrale ligt in het zuiden van Oekraïne dat in het begin van de oorlog door de Russen is ingenomen. De centrale wordt nog wel door Oekraïens personeel bemand. In de afgelopen tijd is de centrale vanwege beschietingen meermaals afgesloten geweest van het stroomnet.

Dat baart de VN-atoomwaakhond IAEA al lange tijd zorgen. Die wil dat er een veilige zone rond de kerncentrale wordt ingesteld.

Meer uit Buitenland

Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

21 minuten geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

24 minuten geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

56 minuten geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

1 uur geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

2 uur geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

2 uur geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

3 uur geleden