Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerncentrale Borssele na onderhoud weer opgestart

Kerncentrale Borssele na onderhoud weer opgestart

BORSSELE (ANP) - De kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele is weer opgestart na een onderhoudsperiode die op 5 april was begonnen. Het jaarlijkse onderhoud van de kerncentrale duurde enkele weken langer dan gepland, melden eigenaar EPZ en de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS).

De ANVS laat weten dat het onderhoud om meerdere redenen langer duurde dan was voorzien. Zo moest onder meer een stoomlekkage aan een sluitklep van de turbine worden verholpen.

Tijdens het groot onderhoud is de hele kern uit het reactorvat gehaald om uiteenlopende werkzaamheden te kunnen uitvoeren. Ook heeft EPZ ongeveer een vijfde van de staven met uranium vervangen. Deze zogeheten splijtstofstaven dienen als brandstof voor de kerncentrale. Die leverde tijdens het onderhoudswerk geen stroom. Ook zijn delen van de turbines naar Duitsland gegaan voor een "volledige revisie", meldt de eigenaar van de kerncentrale.

Voorkeurslocatie

De ANVS hield tijdens de onderhoudsperiode toezicht op de veiligheid. "We hebben onder andere diverse inspecties uitgevoerd bij de kerncentrale. Hieruit is gebleken dat het veilig is om de reactor weer op te starten", laat de autoriteit weten. De centrale is stap voor stap in bedrijf genomen en levert sinds zondag weer stroom aan het landelijk net.

In de huidige Kernenergiewet is opgenomen dat de kerncentrale in Borssele tot en met 2033 in bedrijf blijft. Het demissionaire kabinet wil de centrale langer in productie houden. De ANVS beoordeelt of dit technisch haalbaar is en veilig kan.

Het kabinet heeft zich ook uitgesproken voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Daarbij is Borssele de voorkeurslocatie, met de Eerste Maasvlakte als alternatief.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

1 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

2 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

2 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

6 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

7 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

9 uur geleden