Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kermisexploitanten sluiten hardere demonstraties niet uit

Kermisexploitanten sluiten hardere demonstraties niet uit

DEN HAAG (ANP) - Het protest in zes steden van de kermisbranche voor verbetering van hun benarde positie is donderdagochtend "publieksvriendelijk" en "vredelievend" verlopen. Kermisexploitanten zeggen hardere demonstraties echter niet uit te sluiten, mocht er op korte termijn geen verbetering in de situatie komen.

In Amsterdam, Breda, Den Haag, Groningen, Deventer en Weert overhandigden kermisexploitanten en hun gezinnen symbolisch hun lege agenda's en portemonnees aan wethouders en politici. Dat deden ze onder stormachtige omstandigheden op de kermispleinen. "We hebben ons publieksvriendelijk op de Dam gepresenteerd en de gemeente verzocht om hulp", zegt Karin Blokker over het protest in Amsterdam. Namens de gemeenteraad waren Marianne Poot en Claire Martens van de VVD aanwezig. "Zij hebben niet gereageerd op ons verzoek. Dat was niet helemaal wat we ervan verwacht hadden."

In Groningen stond wethouder Glimina Chakor van GroenLinks de kermishouders te woord. Dat was volgens botsauto-exploitant Martin Speelman een goed gesprek. "Ze reageerde heel positief op onze punten. Het was een vredelievende demonstratie." Hij hoopt dat er spoedig meer uitzicht is voor hem en zijn collega's. "Wij zijn van mening dat kermissen nu weer open kunnen. Natuurlijk is 'nee' ook een antwoord. Maar dan willen we garanties op betere compensatie dan nu het geval is."

Beide exploitanten zeggen hardere demonstraties serieus in overweging te nemen, mocht er niets veranderen. "Onze branche zit in het verdomhoekje", aldus Blokker. "We hebben nu op een nette manier om aandacht gevraagd. Maar dat houdt een keer op." Of zoals Speelman het verwoordt: "Ook een kermisexploitant in het nauw kan rare sprongen maken."

Het protest van donderdag werd ondersteund door de Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders (BOVAK) en de Nederlandse Kermisbond (NKB).

Meer uit Binnenland

Acht aanhoudingen na ongeregeldheden in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.

25 minuten geleden
ME ingezet om onrust in Haagse Schilderswijk na finale Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Nederlanders vrezen niet meer op de VS te kunnen rekenen

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.

2 uur geleden
Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

6 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

9 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

12 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

12 uur geleden