Kermisbond verbaasd over oproep draaimolenpaarden te weren
ALKMAAR (ANP) - De Nederlandse Kermisbond (NKB) zegt met verbazing te hebben kennisgenomen van het voorstel van dierenrechtenorganisatie PETA om beelden van paarden en andere dieren uit draaimolens te weren. Volgens de brancheorganisatie is het draaimolenpaard "het symbool van de kermis" en heeft het niets te maken met dierenleed of dierenmishandeling. "De NKB bestrijdt dat kinderen aanstoot nemen aan kermispaarden of zouden aanleren dat dieren ter vermaak zijn", laat de bond zondag in een verklaring weten.
PETA kwam donderdag in de Verenigde Staten met het voorstel om Amerikaanse draaimolens voortaan te voorzien van bijvoorbeeld autootjes en ruimteschepen in plaats van paarden en andere dieren. "Carrousels met een dierenthema vieren onbedoeld de uitbuiting van bewuste wezens", stelde de internationale dierenrechtenorganisatie.
De Nederlandse tak van PETA liet weten de oproep te onderschrijven. "Door dieren op deze manier voor te stellen, wordt onze kijk op hen beïnvloed en wordt de schadelijke boodschap verspreid dat dieren er voor ons zijn om uitgebuit te worden", aldus PETA Nederland op X. In reacties op kritiek op het voorstel benadrukte de Nederlandse organisatie dierenleed op alle vlakken te bestrijden en daar "dag in, dag uit" aandacht voor te vragen. "Het is geen onzinnige oproep", stelde de organisatie verder over het Amerikaanse plan. "Kinderen leren door wat ze om zich heen zien."
Volgens de NKB zijn de beelden op kermisattracties niet te vergelijken met de werkelijkheid. "Ze geven niemand de suggestie dat dit tot misbruik kan leiden."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
10 uur geleden