Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kermisbond verbaasd over oproep draaimolenpaarden te weren

Kermisbond verbaasd over oproep draaimolenpaarden te weren

ALKMAAR (ANP) - De Nederlandse Kermisbond (NKB) zegt met verbazing te hebben kennisgenomen van het voorstel van dierenrechtenorganisatie PETA om beelden van paarden en andere dieren uit draaimolens te weren. Volgens de brancheorganisatie is het draaimolenpaard "het symbool van de kermis" en heeft het niets te maken met dierenleed of dierenmishandeling. "De NKB bestrijdt dat kinderen aanstoot nemen aan kermispaarden of zouden aanleren dat dieren ter vermaak zijn", laat de bond zondag in een verklaring weten.

PETA kwam donderdag in de Verenigde Staten met het voorstel om Amerikaanse draaimolens voortaan te voorzien van bijvoorbeeld autootjes en ruimteschepen in plaats van paarden en andere dieren. "Carrousels met een dierenthema vieren onbedoeld de uitbuiting van bewuste wezens", stelde de internationale dierenrechtenorganisatie.

De Nederlandse tak van PETA liet weten de oproep te onderschrijven. "Door dieren op deze manier voor te stellen, wordt onze kijk op hen beïnvloed en wordt de schadelijke boodschap verspreid dat dieren er voor ons zijn om uitgebuit te worden", aldus PETA Nederland op X. In reacties op kritiek op het voorstel benadrukte de Nederlandse organisatie dierenleed op alle vlakken te bestrijden en daar "dag in, dag uit" aandacht voor te vragen. "Het is geen onzinnige oproep", stelde de organisatie verder over het Amerikaanse plan. "Kinderen leren door wat ze om zich heen zien."

Volgens de NKB zijn de beelden op kermisattracties niet te vergelijken met de werkelijkheid. "Ze geven niemand de suggestie dat dit tot misbruik kan leiden."

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

8 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

8 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

10 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

10 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

11 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

12 uur geleden