Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerken Zuid-Korea dicht om coronavirus

Kerken Zuid-Korea dicht om coronavirus

SEOUL (ANP) - In Zuid-Korea zijn zondag de meeste kerken dicht gebleven vanwege de uitbraak van het coronavirus in het land, meldt de BBC. In het land staat het dodental zondag op 18 en is het aantal besmettingsgevallen gestegen tot ruim 3700.

De Rooms-Katholieke Kerk, met 5,8 miljoen leden in Zuid-Korea, heeft alle missen de komende week afgelast. Ook protestantse en boeddhistische geloofsgebouwen bleven zondag gesloten.

De uitbraak van het virus in het land vindt waarschijnlijk zijn oorsprong in de Shincheonji-geloofsgemeenschap. Relatief veel leden van deze kerk zijn besmet met het virus.

Na China is Zuid-Korea wat betreft het aantal besmettingen het zwaarst getroffen land door de uitbraak van het virus. Wereldwijd zijn, verdeeld over 50 landen zijn 2900 doden gevallen en zijn ruim 85.000 mensen besmet met het virus.

Meer uit Buitenland

EU trekt 2,1 miljoen euro uit voor noodhulp Colombia

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft 2,1 miljoen euro vrijgemaakt voor noodhulp aan Colombia na de zware aardbeving op maandag. Dat meldt de Europese Commissie in een persbericht. De beving met een kracht van 7.4 veroorzaakte in het midden en westen van Colombia al ruim tweehonderd doden en grote schade.

24 minuten geleden
Spanje vreest menigtes op plekken om eclips te zien

MADRID/PALMA (ANP) - De Spaanse autoriteiten nemen verkeers- en andere maatregelen om te voorkomen dat de verwachte grote aantallen toeschouwers van de zonsverduistering voor extra gevaar zorgen, bijvoorbeeld voor bosbranden. De totale verduistering van de zon is enkel te zien in een smalle strook over de aarde in delen van Spanje, IJsland, Groenland en Rusland.

25 minuten geleden
Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP) - De geplande bouwprojecten op het terrein van het Witte Huis kosten minstens 927 miljoen dollar (bijna 804 miljoen euro), meldt The Washington Post. De krant schrijft dat dit aanzienlijk meer is dan eerder gemeld en dat de meeste kosten worden betaald door de belastingbetaler.

29 minuten geleden
Poetin dreigt met vergelding bij westerse inname Russisch schip

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Rusland wraak zal nemen als westerse landen Russische schepen innemen, meldt het Russische persbureau TASS. Rusland zal dan ook westerse schepen in beslag gaan nemen.

2 uur geleden
Grote natuurbrand bij Sevilla aanzienlijk minder hevig

SEVILLA (ANP) - De grote natuurbrand in Andalusië ten westen van Sevilla is aanzienlijk minder hevig geworden, melden plaatselijke media. De brand die donderdag uitbrak in bergen in Niebla heeft al 25.000 hectare verwoest, maar breidt zich niet snel meer uit. Voor het eerst sinds dagen zijn er dinsdag en woensdag geen evacuaties geweest. Nog steeds zijn er 680 geëvacueerden die niet terug kunnen, onder wie ruim vijfhonderd mensen uit de regio. De autoriteiten menen dat "de gunstige ontwikkeling van de situatie" nog geen reden is om evacuatiebevelen in te trekken.

3 uur geleden
Vrouw bijna dertig uur na aardbeving Colombia gered

BOGOTÁ (ANP/AFP) - In Colombia is dinsdag een 32-jarige vrouw levend onder het puin vandaan gehaald, zo'n dertig uur nadat het land werd getroffen door een zware aardbeving. Meer dan tweehonderd mensen kwamen bij de aardbeving om het leven en er wordt nog altijd gezocht naar slachtoffers.

5 uur geleden
Trump: VS heeft 'volledige controle' over Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben "volledige controle" over de Straat van Hormuz, zo zei de Amerikaanse president Donald Trump. "We hebben de Straat van Hormuz volledig in de hand. Wij hebben er de controle over; niemand anders, alleen wij", zei hij tegen verslaggevers.

7 uur geleden