Kerken Zuid-Korea dicht om coronavirus
SEOUL (ANP) - In Zuid-Korea zijn zondag de meeste kerken dicht gebleven vanwege de uitbraak van het coronavirus in het land, meldt de BBC. In het land staat het dodental zondag op 18 en is het aantal besmettingsgevallen gestegen tot ruim 3700.
De Rooms-Katholieke Kerk, met 5,8 miljoen leden in Zuid-Korea, heeft alle missen de komende week afgelast. Ook protestantse en boeddhistische geloofsgebouwen bleven zondag gesloten.
De uitbraak van het virus in het land vindt waarschijnlijk zijn oorsprong in de Shincheonji-geloofsgemeenschap. Relatief veel leden van deze kerk zijn besmet met het virus.
Na China is Zuid-Korea wat betreft het aantal besmettingen het zwaarst getroffen land door de uitbraak van het virus. Wereldwijd zijn, verdeeld over 50 landen zijn 2900 doden gevallen en zijn ruim 85.000 mensen besmet met het virus.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Iran en Rusland voeren steeds meer hybride acties uit op het Verenigd Koninkrijk, stelt de directeur van de Britse veiligheidsdienst MI5, Ken McCallum. MI5 is nu meer tijd kwijt aan statelijke dreigingen dan tijdens de Koude Oorlog.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De linkse oppositiepartijen in Zweden zijn een maand na de verkiezingen er niet in geslaagd een coalitie te vormen. Partijleider Magdalena Andersson van de Sociaaldemocraten verkondigde dinsdag dat de partijen niet tot een akkoord zijn gekomen.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is aangekomen bij het ziekenhuis waar hij dinsdagmiddag geopereerd wordt aan zijn long. Hij onthulde zondag dat er een knobbeltje was ontdekt tijdens een medische routinecontrole en dat het verwijderd moet worden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft een aantal omstreden anti-lhbtiq+-maatregelen uit een wet van oud-premier Viktor Orbán teruggedraaid. Daardoor is het niet langer verboden om bijvoorbeeld stellen van gelijk geslacht te tonen in films, televisieseries en boeken als die ook beschikbaar zijn voor kinderen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich in Frankrijk aangesloten bij de grootschalige scholierenprotesten. Ze zei tegen BFMTV "trots" te zijn op de scholieren die ondanks een volgens haar "extreem gewelddadige politie" weigeren om op te geven.
5 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Voor de kust van Bulgarije zijn twee schepen geraakt door drones, meldt de Bulgaarse premier Rumen Radev. Een van de twee is gezonken. Radev zegt nog geen duidelijk bewijs te hebben gezien, maar te vermoeden dat Rusland achter de aanvallen zit.
6 uur geleden