Kerken woensdag in rood licht tegen vervolging christenen
DEN BOSCH (ANP) - Ongeveer 150 kerken in Nederland staan woensdagavond in het rode licht. Het is woensdag Red Wednesday, een internationale actie tegen de vervolging van christenen. Over de hele wereld worden bekende kathedralen, monumenten en openbare gebouwen om die reden rood aangelicht, aldus hulporganisatie Kerk in Nood, die de actie in Nederland organiseert. In veel kerken zijn woensdagavond ook vieringen.
Kerk in Nood inventariseert de vrijheid voor alle godsdiensten ter wereld elke twee jaar. Volgens het meest recente onderzoek over 2022 wordt de vrijheid van godsdienst in 61 van de 196 landen ter wereld beperkt of geschonden. Vrijheid van godsdienst is een mensenrecht. In 47 landen ging de situatie achteruit sinds het vorige onderzoek. In 36 landen worden aanvallers van gelovigen zelden of nooit vervolgd. Kerk in Nood vindt dat de internationale gemeenschap in actie zou moeten komen tegen landen als China, India, Nigeria en Pakistan om hun schendingen van de godsdienstvrijheid.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
3 uur geleden