Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerken: Ruimer bezochte diensten leidden niet tot besmetting

Kerken: Ruimer bezochte diensten leidden niet tot besmetting

HILVERSUM (ANP) - Kerkdiensten met meer dan honderd bezoekers van ruim vijftig kerken die de afgelopen zes maanden zijn gehouden, hebben niet geleid tot coronabesmettingen. Dat stellen de betrokken kerken zelf in het EO-radioprogramma Dit is de Dag en de krant het Nederlands Dagblad (ND). Die media ondervroegen ruim honderd reformatorische kerken.

Volgens de kerken die de journalisten spraken hielden zij zich aan de RIVM-voorschriften van afstand houden en handen wassen. "Bovendien is volgens hen geen enkele coronabesmetting direct te herleiden tot een kerkdienst", stellen EO en ND.

De ondervraagde kerken lieten het 'grote' aantal mensen wél toe, ondanks het advies van koepelorganisatie Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO) om erediensten tot vorige week alleen digitaal te houden. Tenminste 15 van de 100 reformatorische kerken kwamen het afgelopen half jaar met 250 leden of meer bij elkaar. Ruim driekwart van de 100 kerken die de EO sprak, gebruikte meer dan 10 procent van de zitplaatsen. Hoewel meer ingetogen, zong bijna 90 procent van de kerken wel samen terwijl dit streng werd ontraden, zo zagen de EO en het ND.

Pas sinds afgelopen week adviseert het CIO een maximum van 30 bezoekers, exclusief de medewerkers aan de dienst. Voor grote kerken met meer dan 300 zitplaatsen adviseert het CIO niet meer dan 10 procent te bezetten. Daarnaast moeten alle voorzorgsmaatregelen rond corona in acht worden genomen.

Meer uit Binnenland

Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

2 uur geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

5 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

13 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

13 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

13 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

14 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

14 uur geleden