
Kerken rood verlicht voor geloofsvrijheid
DEN HAAG (ANP) - Kerken in heel Nederland worden woensdagavond rood verlicht, om aandacht te vragen voor de vervolging van christenen en andere gelovigen. Vorig jaar deed alleen de Sint-Janskathedraal in Den Bosch dat, nu haken ruim vijftig kerken aan.
De actie is overgewaaid uit Groot-Brittannië en vindt nu wereldwijd navolging. Daar doen ook synagogen en moskeeën mee. Dennis Peters van organisator Kerk in Nood hoopt dat dit in de toekomst ook in Nederland gebeurt. "We delen dat godsdienstvrijheid voor ons allemaal belangrijk is."
In drie op de vijf landen wordt godsdienstvrijheid niet gerespecteerd, concludeert Kerk in Nood in recent rapport. Een op de vijf landen kennen aanzienlijke schendingen van de geloofsvrijheid. Gelovigen worden hier bijvoorbeeld vervolgd worden of kunnen niet hun recht halen als ze worden gediscrimineerd. Volgens Peters neemt het aantal landen waar dit gebeurt de laatste jaren toe.
Katholieke kerken zijn begonnen aan de actie, maar nu doen ook protestantse kerken mee. De meeste kerken zullen de rode lichten rond zonsondergang aan doen. Die zullen de hele avond of nacht aan blijven staan, dat verschilt per kerk. Onder meer de Sint Jozefkathedraal in Groningen en de Onze Lieve Vrouwekerk in Amsterdam doen mee.
Meer uit Binnenland
UBACHSBERG (ANP) - Het Zuid-Limburgs Federatiefeest in Ubachsberg is zondagmiddag enige tijd stilgelegd door noodweer. De bezoekers van het schuttersfeest moesten van de organisatie het terrein verlaten.
1 uur geledenHOUTEN/DE BILT (ANP) - Het is voorlopig voorbij met het warme en zonnige zomerweer, aldus Weeronline. Komende week worden soms flinke buien verwacht, die gepaard kunnen gaan met onweer. De temperatuur komt meestal iets onder het gemiddelde voor de tijd van het jaar uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden van de Nederlandse journalisten die in 1982 in El Salvador werden vermoord, zijn gefrustreerd over het verloop van de zaak. Ze zeggen in grote onzekerheid te verkeren nu bekend is geworden dat het vonnis mogelijk wordt aangevochten. Vorige maand werden drie militaire kopstukken veroordeeld voor de moord op de IKON-journalisten. Zij moeten ieder dertig jaar de cel in.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het slachtoffer dat zaterdagavond overleed door een steekpartij in de Kanaalstraat in de Utrechtse wijk Lombok is een 39-jarige man uit het nabijgelegen De Meern. De politie hield na het incident een 43-jarige man uit Utrecht aan als verdachte. Een woordvoerder laat nu weten er vooralsnog van uit te gaan dat de twee de enige betrokkenen waren.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de onweerswaarschuwing voor zondagmiddag en -avond uitgebreid naar het hele land. In alle provincies geldt code geel.
15 uur geledenLUNTEREN (ANP) - In het centrum van het Gelderse dorp Lunteren is zaterdagavond een grote brand uitgebroken in appartementen boven een cafetaria. Meerdere mensen zijn door ambulancepersoneel nagekeken en één persoon is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een man is zaterdagavond door een steekincident in de Kanaalstraat in de Utrechtse wijk Lombok overleden, meldt de politie. Reanimatie van het slachtoffer mocht niet meer baten, zegt een woordvoerder.
20 uur geleden