Kerken Barneveld en Staphorst laten meer dan 30 mensen toe
BARNEVELD/STAPHORST (ANP) - De Gereformeerde Gemeente Barneveld-Centrum laat zondag meer dan dertig bezoekers per dienst toe. Hoeveel het er zullen worden is afwachten, maar volgens de kerk zelf kunnen er maximaal 250 kerkgangers de dienst bijwonen met inachtneming van de afstandsregel. De Rehobothkerk telt 2000 zitplaatsen. Er zijn zondag drie zogeheten leesdiensten, waarbij er geen predikant is maar een ouderling voorleest uit de Bijbel.
Vorige zondag hield de Rehobothkerk drie diensten waar per keer 400 tot 450 mensen aanwezig waren. Eerder waren er driemaal 600 mensen in de kerk.
Een ander kerkgenootschap, de Hersteld Hervormde Kerk (HHK), heeft het maximale aantal kerkgangers wel afgeschaald naar dertig per dienst, kinderen onder de twaalf daarbij niet meegerekend. Ook wordt mensen gevraagd bij het in- en uitgaan van de kerk een mondkapje te dragen. Daarmee geeft de koepelorganisatie gehoor aan de oproep van minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) om zich binnen één ruimte te houden aan de landelijk geldende groepsgrootte. Verschillende kerken van dit genootschap, onder meer in Staphorst, lieten eerder wel veel meer dan dertig mensen toe bij een dienst.
De kerk in Staphorst liet zaterdag weten dat ook zondag weer te zullen doen, maar kon geen aantallen noemen. De gemeenteleden zijn volgens een rooster uitgenodigd om een van de drie diensten op deze dag bij te wonen, die elk ook nog worden verdeeld over drie locaties: de Dorpskerk, het Leergebouw en het dienstgebouw.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De precieze milieueffecten van de uitbreidingsplannen die Defensie in Nederland heeft, zijn nog onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) dinsdag in een advies aan staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman. De commissie wil meer onderzoek naar onder meer geluidshinder, aantasting van de Waddenzee en de gevolgen voor de natuur.
1 uur geledenALMELO (ANP) - In Almelo is maandagavond een persoon gewond geraakt bij een schietpartij aan de Debussystraat in de wijk Aalderinkshoek. Dat gebeurde rond 22.45 uur, meldt de politie op X. Het slachtoffer werd volgens RTV Oost met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenTOLDIJK (ANP) - Bij een bedrijf met fazanten in Toldijk in de Achterhoek is de vogelgriep vastgesteld. De 5000 dieren van het bedrijf worden afgemaakt om te voorkomen dat het virus zich verspreidt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA hebben tijdens het verkiezingsdebat van EenVandaag een harde aanvaring gehad toen het ging over AI-plaatjes die zijn gemaakt door twee PVV-Kamerleden. Wilders had de excuses die hij daarvoor heeft aangeboden moeten richten aan alle slachtoffers, vindt Timmermans.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 18-jarige Wesley van K. uit Leiden is veroordeeld tot een celstraf van 30 dagen, waarvan 25 dagen voorwaardelijk, en een taakstraf van 30 uur voor het sturen van doodsbedreigingen aan lijsttrekkers Stephan van Baarle (DENK) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). De snelrechter in Den Haag vindt het bewezen dat hij de berichten via Instagram heeft verstuurd. Aangezien Van K. sinds zijn aanhouding vijf dagen vastzat, hoeft hij niet langer in de cel te blijven.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de Amsterdamse sportschool Saints & Stars is geen arbeidsuitbuiting geconstateerd. Dat meldt het Openbaar Ministerie na beoordeling van elf aangiftes van schoonmakers die daar werkten. Wel gaat het onderzoek naar mensensmokkel en valsheid in geschrifte verder.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagmiddag in het water in het Westelijk Havengebied een lichaam gevonden. Dat meldt een woordvoerder. Het lichaam is aangetroffen bij de gezonken boot die de politie eerder maandag op de bodem van de Afrikahaven lokaliseerde.
11 uur geleden