Kerkdiensten niet langer vrijwel alleen online: bezoekers welkom
UTRECHT (ANP) - Het advies aan Nederlandse kerken om erediensten bij voorkeur alleen online te houden om verspreiding van corona te voorkomen, komt vanaf woensdag te vervallen. Koepelorganisatie Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO) zegt dat diensten dan weer mogelijk zijn met dertig bezoekers. De medewerkers van de dienst komen daar nog bij.
In kerken die meer dan 300 zitplaatsen hebben, geldt een bezettingsgraad van maximaal 10 procent. Voorwaarde is wel dat alle voorzorgsmaatregelen rond corona in acht worden genomen, aldus het CIO vrijdag. De organisatie vraagt de aangesloten kerkgenootschappen om de eigen gemeenten en parochies hierover te adviseren. Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) heeft de kerken gevraagd terughoudend om te gaan met de versoepeling en die bij voorkeur stapsgewijs door te voeren.
Woensdag (28 april) is ook de dag dat de horeca de terrassen weer mag openen, in eerste instantie van 12.00 tot 18.00 uur. Tijdens de persconferentie van het kabinet, dinsdag, werden de kerken niet apart genoemd.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
19 minuten geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
24 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
25 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.
52 minuten geledenLISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Elf mensen zijn zondag aangehouden op verdenking van het verstoren van de openbare orde rond de gestaakte eredivisiewedstrijd NAC - Heerenveen in Breda, meldt de politie maandag. Het gaat om verschillende vergrijpen, zoals het afsteken van vuurwerk, het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het verstoren van de openbare orde en huisvredebreuk.
4 uur geleden