Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerkdiensten in Duitsland blijven voorlopig verboden

Kerkdiensten in Duitsland blijven voorlopig verboden

KARLSRUHE (ANP/DPA) - De gezondheid van kerkgangers weegt zwaarder dan het grondrecht op gezamenlijke kerkdiensten en de vrijheid van godsdienst, heeft het constitutionele hooggerechtshof in Karlsruhe beslist.

De hoogste Duitse rechters hebben dat op Goede Vrijdag in een spoedprocedure besloten en dat voorlopige vonnis zaterdag bekendgemaakt. Zij wezen een beroep van een kerkgenootschap in Berlijn af, dat eerder met een negatieve uitspraak van een lokale rechtbank was geconfronteerd. Het kerkgenootschap meende dat een bijeenkomst met maximaal 50 bezoekers en een minimale afstand van 1,5 meter mogelijk moest zijn, maar de rechters in eerste en tweede aanleg zien dat anders. Zij onderschrijven het verbod op religieuze samenkomsten, eerder ook al zonder succes in de deelstaat Hessen aangevochten.

De rechtbank in de Duitse hoofdstad vond het risico te groot. Bij het gezamenlijk bidden en zingen zouden druppels met het coronavirus kunnen worden verspreid. Daarnaast neemt de kans op besmetting bij een verblijf van langer dan een kwartier in een gemeenschappelijke ruimte toe, aldus de rechters.

De hoogste rechters zeggen te beseffen dat het een zwaarwegende inbreuk is op de godsdienstvrijheid. Daarom moet een eventuele verlenging op het verbod op bijeenkomsten in kerken, moskeeën en synagogen na 19 april kritisch beoordeeld worden. Zodra het mogelijk is, moet het verbod worden opgeheven, aldus het voorlopige vonnis.

Meer uit Buitenland

Schilderij van Van Gogh voor 62,7 miljoen dollar geveild

NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.

33 minuten geleden
Experts linken droogte Iran aan uitstoot fossiele brandstoffen

LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.

1 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.7 treft Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).

1 uur geleden
Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

8 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

8 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

8 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

10 uur geleden