Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerkdiensten in Duitsland blijven voorlopig verboden

Kerkdiensten in Duitsland blijven voorlopig verboden

KARLSRUHE (ANP/DPA) - De gezondheid van kerkgangers weegt zwaarder dan het grondrecht op gezamenlijke kerkdiensten en de vrijheid van godsdienst, heeft het constitutionele hooggerechtshof in Karlsruhe beslist.

De hoogste Duitse rechters hebben dat op Goede Vrijdag in een spoedprocedure besloten en dat voorlopige vonnis zaterdag bekendgemaakt. Zij wezen een beroep van een kerkgenootschap in Berlijn af, dat eerder met een negatieve uitspraak van een lokale rechtbank was geconfronteerd. Het kerkgenootschap meende dat een bijeenkomst met maximaal 50 bezoekers en een minimale afstand van 1,5 meter mogelijk moest zijn, maar de rechters in eerste en tweede aanleg zien dat anders. Zij onderschrijven het verbod op religieuze samenkomsten, eerder ook al zonder succes in de deelstaat Hessen aangevochten.

De rechtbank in de Duitse hoofdstad vond het risico te groot. Bij het gezamenlijk bidden en zingen zouden druppels met het coronavirus kunnen worden verspreid. Daarnaast neemt de kans op besmetting bij een verblijf van langer dan een kwartier in een gemeenschappelijke ruimte toe, aldus de rechters.

De hoogste rechters zeggen te beseffen dat het een zwaarwegende inbreuk is op de godsdienstvrijheid. Daarom moet een eventuele verlenging op het verbod op bijeenkomsten in kerken, moskeeën en synagogen na 19 april kritisch beoordeeld worden. Zodra het mogelijk is, moet het verbod worden opgeheven, aldus het voorlopige vonnis.

Meer uit Buitenland

Shutdown Verenigde Staten nu langste ooit

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 36ste dag ingegaan, en daarmee is het de langste sluiting van het gros van de federale diensten in het land ooit.

1 uur geleden
Californië stemt in met herverdeling van kiesdistricten

SACRAMENTO (ANP/RTR/AFP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië steunen het plan van gouverneur Gavin Newsom om de kiesdistricten opnieuw in te delen. Zo hoopt hij meer Democraten naar het Huis van Afgevaardigden te sturen. Volgens prognoses van de Los Angeles Times stemde 65,6 procent van de kiesgerechtigden in de staat voor de herindeling.

1 uur geleden
EU-lidstaten bereiken voorlopige deal over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - EU-lidstaten hebben een voorlopig akkoord bereikt om de uitstoot in 2040 met 90 procent te verminderen vergeleken met 1990. Na ruim vijftien uur onderhandelen in Brussel ligt er woensdagochtend "de basis voor een politiek akkoord", meldt de Deense delegatie, die de vergadering voorzat.

1 uur geleden
Tot duizend reizigers gestrand op vliegveld Brussel

BRUSSEL (ANP) - Door de sluitingen van Brussels Airport dinsdagavond zijn vijfhonderd tot duizend passagiers gestrand op de luchthaven. Dat bevestigt een woordvoerder aan persbureau Belga. Het vliegverkeer ondervindt mogelijk woensdag nog hinder van de sluitingen.

2 uur geleden
Dodental tyfoon Kalmaegi verder opgelopen op Filipijnen

MANILLA (ANP) - Op de Filipijnen zijn zeker 66 doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De storm trok woensdagochtend over het eiland Palawan richting de Zuid-Chinese Zee.

3 uur geleden
Mamdani burgemeester van New York ondanks dreigementen Trump

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Democraat Zohran Mamdani heeft de burgemeestersverkiezingen gewonnen in New York, de grootste stad van de Verenigde Staten. De 34-jarige politicus beschrijft zichzelf als democratisch socialist.

3 uur geleden
EU-lidstaten onderhandelen hele nacht door over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten gaan de rest van de nacht verder onderhandelen over het klimaatdoel voor 2040, laat een woordvoerder van de Deense delegatie weten. De landen zijn het nog niet eens over een akkoord om de uitstoot in 2040 met 90 procent te hebben teruggedrongen ten opzichte van 1990.

5 uur geleden