Kerk van Engeland biedt lhbti-gemeenschap excuses aan
LONDON (ANP) - De Kerk van Engeland gaat deze week haar excuses aanbieden aan de lhbti-gemeenschap voor de "afwijzing, buitensluiting en vijandigheid" die zij in de kerk hebben ervaren. Dit melden Britse media.
De excuses komen na een intern overleg over het voltrekken van huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht binnen de Kerk. Tijdens de jaarlijkse synode die volgende maand plaatsvindt zal worden besloten om dergelijke huwelijken nog steeds niet toe te staan. Wel mogen geestelijken voortaan burgerlijke huwelijken van paren van hetzelfde geslacht zegenen.
Ook vanuit de politiek is er druk op de Kerk van Engeland om niet-heterostellen te laten trouwen in de kerk. Zo riep Penny Mordaunt, voorzitter van het Britse Lagerhuis, de kerk op om het kerkelijk beleid gelijk te trekken aan landelijke wetgeving omtrent het huwelijk.
In de Kerk van Schotland worden huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht wel voltrokken en in de Kerk van Wales worden burgerlijke huwelijken al langer gezegend.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
4 uur geleden