Kerk van Engeland biedt lhbti-gemeenschap excuses aan
LONDON (ANP) - De Kerk van Engeland gaat deze week haar excuses aanbieden aan de lhbti-gemeenschap voor de "afwijzing, buitensluiting en vijandigheid" die zij in de kerk hebben ervaren. Dit melden Britse media.
De excuses komen na een intern overleg over het voltrekken van huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht binnen de Kerk. Tijdens de jaarlijkse synode die volgende maand plaatsvindt zal worden besloten om dergelijke huwelijken nog steeds niet toe te staan. Wel mogen geestelijken voortaan burgerlijke huwelijken van paren van hetzelfde geslacht zegenen.
Ook vanuit de politiek is er druk op de Kerk van Engeland om niet-heterostellen te laten trouwen in de kerk. Zo riep Penny Mordaunt, voorzitter van het Britse Lagerhuis, de kerk op om het kerkelijk beleid gelijk te trekken aan landelijke wetgeving omtrent het huwelijk.
In de Kerk van Schotland worden huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht wel voltrokken en in de Kerk van Wales worden burgerlijke huwelijken al langer gezegend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
54 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
5 uur geleden