Kerk van Engeland biedt lhbti-gemeenschap excuses aan
LONDON (ANP) - De Kerk van Engeland gaat deze week haar excuses aanbieden aan de lhbti-gemeenschap voor de "afwijzing, buitensluiting en vijandigheid" die zij in de kerk hebben ervaren. Dit melden Britse media.
De excuses komen na een intern overleg over het voltrekken van huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht binnen de Kerk. Tijdens de jaarlijkse synode die volgende maand plaatsvindt zal worden besloten om dergelijke huwelijken nog steeds niet toe te staan. Wel mogen geestelijken voortaan burgerlijke huwelijken van paren van hetzelfde geslacht zegenen.
Ook vanuit de politiek is er druk op de Kerk van Engeland om niet-heterostellen te laten trouwen in de kerk. Zo riep Penny Mordaunt, voorzitter van het Britse Lagerhuis, de kerk op om het kerkelijk beleid gelijk te trekken aan landelijke wetgeving omtrent het huwelijk.
In de Kerk van Schotland worden huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht wel voltrokken en in de Kerk van Wales worden burgerlijke huwelijken al langer gezegend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
6 uur geleden