Kerk van Engeland biedt lhbti-gemeenschap excuses aan
LONDON (ANP) - De Kerk van Engeland gaat deze week haar excuses aanbieden aan de lhbti-gemeenschap voor de "afwijzing, buitensluiting en vijandigheid" die zij in de kerk hebben ervaren. Dit melden Britse media.
De excuses komen na een intern overleg over het voltrekken van huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht binnen de Kerk. Tijdens de jaarlijkse synode die volgende maand plaatsvindt zal worden besloten om dergelijke huwelijken nog steeds niet toe te staan. Wel mogen geestelijken voortaan burgerlijke huwelijken van paren van hetzelfde geslacht zegenen.
Ook vanuit de politiek is er druk op de Kerk van Engeland om niet-heterostellen te laten trouwen in de kerk. Zo riep Penny Mordaunt, voorzitter van het Britse Lagerhuis, de kerk op om het kerkelijk beleid gelijk te trekken aan landelijke wetgeving omtrent het huwelijk.
In de Kerk van Schotland worden huwelijken van mensen van hetzelfde geslacht wel voltrokken en in de Kerk van Wales worden burgerlijke huwelijken al langer gezegend.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
23 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
3 uur geleden