Kerk Staphorst stelt besluit bezoekersaantallen uit tot vrijdag
STAPHORST (ANP) - De Hersteld Hervormde Gemeente in Staphorst stelt een besluit over het aantal bezoekers bij een kerkdienst uit. Er wordt een knoop doorgehakt na het gesprek aankomende vrijdag met minister Ferd Grapperhaus. Dat meldt de secretaris Albert Bouwman van de kerk in Overijssel, na aanleiding van een bestuursvergadering woensdagmiddag.
Vrijdagmiddag spreekt de minister van Justitie en Veiligheid opnieuw met religieuze koepelorganisaties over de impact van het coronavirus op hun geloofsgemeenschappen. De kerk in Staphorst wacht met hun beslissing om een maximum van dertig personen bij diensten te hanteren tot de uitkomsten van dat gesprek duidelijk zijn. Bouwman: "Stel dat daar vrijdag anders gedacht wordt over de huidige maatregelen en er meer verruiming komt, dan gaan we daar in mee."
Dit weekend ontstond ophef nadat de kerk in Staphorst meerdere diensten met elk zeshonderd mensen had gehouden, waarbij werd gezongen en geen mondkapjes werden gedragen. Naar aanleiding van de commotie sprak Grapperhaus afgelopen maandag al met het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken af om voorlopig maximaal dertig mensen per dienst toe te laten. Dat is geen plicht, kerken kunnen afzonderlijk beslissen of ze daar gehoor aan geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiƫle zorgen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
23 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
1 dag geleden