Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kennisplatform: risico op schade door straling iPhone 12 minimaal

Kennisplatform: risico op schade door straling iPhone 12 minimaal

DEN HAAG (ANP) - Gebruikers van de iPhone 12 lijken zich niet direct zorgen te hoeven maken over de hoeveelheid straling die hun Apple-telefoon uitzendt. Volgens het Kennisplatform Elektromagnetische Velden is het risico op gezondheidsschade namelijk "heel klein". In Frankrijk worden de iPhones sinds woensdag uit de schappen gehaald, omdat de straling te hoog is volgens Europese normen.

Het enige bewezen effect dat elektromagnetische straling heeft, is dat deze het lichaam opwarmt. Maar dat gaat niet in grote stappen, legt Monique Beerlage van het kennisplatform uit. Zo leidt de Europese norm van 4 watt per kilogram tot een opwarming van het lichaam van ongeveer 0,1 graden. Bij 5,47 watt, de vastgestelde straling door de Franse toezichthouder, is dat net iets hoger. "Bij het vaststellen van de Europese blootstellingslimiet is een flinke veiligheidsmarge ingebouwd", zegt Beerlage. "Er hoeft bij deze mate van straling dus niet direct sprake te zijn van gezondheidsschade."

Toch zijn sommige mensen wel gevoelig voor de straling, bijvoorbeeld als hun lichaam moeilijk warmte kan afvoeren. Daar is in de veiligheidsmarge rekening mee gehouden. "Maar bij heel sterke straling kan je wel schade oplopen", zegt Beerlage. Mensen kunnen dan bijvoorbeeld uitdroging en hittestress ervaren.

Onder meer pacemakerdragers krijgen het advies om een mobiele telefoon niet in de borstzak te dragen. "Het kan zijn dat er dan een storing optreedt. Vandaar uit voorzorg het advies om de mobiele telefoon ergens anders weg te stoppen", aldus Beerlage.

Meer uit Financieel

Politico: ministerie VS keurt overname Warner door Paramount goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.

3 uur geleden
SpaceX eindigt eerste handelsdag op Wall Street 19 procent hoger

NEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.

3 uur geleden
Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

5 uur geleden
Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

5 uur geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

7 uur geleden
Elon Musk eerste biljonair ter wereld na beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

8 uur geleden