Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kennisplatform: risico op schade door straling iPhone 12 minimaal

Kennisplatform: risico op schade door straling iPhone 12 minimaal

DEN HAAG (ANP) - Gebruikers van de iPhone 12 lijken zich niet direct zorgen te hoeven maken over de hoeveelheid straling die hun Apple-telefoon uitzendt. Volgens het Kennisplatform Elektromagnetische Velden is het risico op gezondheidsschade namelijk "heel klein". In Frankrijk worden de iPhones sinds woensdag uit de schappen gehaald, omdat de straling te hoog is volgens Europese normen.

Het enige bewezen effect dat elektromagnetische straling heeft, is dat deze het lichaam opwarmt. Maar dat gaat niet in grote stappen, legt Monique Beerlage van het kennisplatform uit. Zo leidt de Europese norm van 4 watt per kilogram tot een opwarming van het lichaam van ongeveer 0,1 graden. Bij 5,47 watt, de vastgestelde straling door de Franse toezichthouder, is dat net iets hoger. "Bij het vaststellen van de Europese blootstellingslimiet is een flinke veiligheidsmarge ingebouwd", zegt Beerlage. "Er hoeft bij deze mate van straling dus niet direct sprake te zijn van gezondheidsschade."

Toch zijn sommige mensen wel gevoelig voor de straling, bijvoorbeeld als hun lichaam moeilijk warmte kan afvoeren. Daar is in de veiligheidsmarge rekening mee gehouden. "Maar bij heel sterke straling kan je wel schade oplopen", zegt Beerlage. Mensen kunnen dan bijvoorbeeld uitdroging en hittestress ervaren.

Onder meer pacemakerdragers krijgen het advies om een mobiele telefoon niet in de borstzak te dragen. "Het kan zijn dat er dan een storing optreedt. Vandaar uit voorzorg het advies om de mobiele telefoon ergens anders weg te stoppen", aldus Beerlage.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

4 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

4 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

5 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden