Kennisinstituut: mensen buiten steden vaker afhankelijk van auto
DEN HAAG (ANP) - Mensen buiten de grote steden zijn steeds meer afhankelijk van de auto. Dit komt doordat de afstanden tot werk, voorzieningen en sociaal netwerk toenemen en het openbaar vervoer minder vaak een goed alternatief biedt. In de grote steden bezitten mensen juist steeds minder vaak een auto, concluderen onderzoekers van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KiM).
Terwijl het autobezit per inwoner in de stedelijke gebieden daalt, stijgt die in de landelijke gebieden duidelijk. In de meest stedelijke gebieden van Nederland zegt 36 procent van de mensen steeds meer afhankelijk te zijn van de auto, terwijl dit aandeel in de meest landelijke gebieden bijna twee keer zo groot is: 64 procent.
Doordat mensen in de landelijke gebieden vaker afhankelijk zijn van een auto, hebben ze die soms terwijl ze de auto nauwelijks kunnen veroorloven. Dit 'gedwongen autobezit' geldt volgens het KiM voor 5 á 6 procent van de Nederlanders met een auto.
Aan het onderzoek deden bijna 1300 mensen mee.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Bij het boerenprotest in Den Bosch hebben de vijf Brabantse pluimveehouders die mogelijk hun vergunning kwijtraken, luid applaus gekregen. Bij het spoeddebat binnen in het provinciehuis namen de ondernemers het woord en riepen ze de provincie onder meer op met hen in gesprek te blijven en hun bedrijf intact te laten. Dat werd buiten door de actievoerders gevolgd op een videoscherm.
2 minuten geledenHEESCH (ANP) - Op de A59 bij Heesch zijn twee mensen omgekomen door een ongeval in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die naar het provinciehuis in Den Bosch reden. Bij het ongeval waren vier auto's betrokken.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdagochtend twaalf mensen gevonden in de laadruimte van een vrachtwagen in Vlaardingen. Het voertuig werd aangetroffen op een bedrijventerrein aan de Vulcaanweg in de Zuid-Hollandse plaats.
55 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Op meerdere wegen rond Den Bosch staan files door tractoren die naar het provinciehuis trekken. Boeren protesteren daar tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het boerenprotest in Den Bosch blijven vele tientallen actievoerders arriveren. Rond 09.00 uur stonden er ruim honderd mensen op het plein voor het provinciehuis. Om 09.30 uur debatteren de Provinciale Staten over het voornemen van het provinciebestuur om de vergunning van vijf pluimveeboeren in te trekken.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn vrijdagochtend de eerste boeren met trekkers gearriveerd. Ze protesteren tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken. Een ANP-verslaggever ziet enkele tientallen luid toeterende trekkers met omgekeerde vlaggen en een groot bord met daarop "Makelaar Van Essen. Te koop. Wij verkopen het platteland". Jaimi van Essen is als landbouwminister verantwoordelijk voor het stikstofbeleid.
2 uur geledenVLIJMEN (ANP) - Ongeveer dertig tractoren rijden vrijdagochtend over de A59 bij Vlijmen, richting Den Bosch. Daar is later op de dag een grote demonstratie tegen het stikstofbeleid van het kabinet. De politie had donderdag laten weten dat boeren die met tractoren over de snelweg willen rijden niet worden tegengehouden.
3 uur geleden