Kennisinstituut: mensen buiten steden vaker afhankelijk van auto
DEN HAAG (ANP) - Mensen buiten de grote steden zijn steeds meer afhankelijk van de auto. Dit komt doordat de afstanden tot werk, voorzieningen en sociaal netwerk toenemen en het openbaar vervoer minder vaak een goed alternatief biedt. In de grote steden bezitten mensen juist steeds minder vaak een auto, concluderen onderzoekers van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KiM).
Terwijl het autobezit per inwoner in de stedelijke gebieden daalt, stijgt die in de landelijke gebieden duidelijk. In de meest stedelijke gebieden van Nederland zegt 36 procent van de mensen steeds meer afhankelijk te zijn van de auto, terwijl dit aandeel in de meest landelijke gebieden bijna twee keer zo groot is: 64 procent.
Doordat mensen in de landelijke gebieden vaker afhankelijk zijn van een auto, hebben ze die soms terwijl ze de auto nauwelijks kunnen veroorloven. Dit 'gedwongen autobezit' geldt volgens het KiM voor 5 รก 6 procent van de Nederlanders met een auto.
Aan het onderzoek deden bijna 1300 mensen mee.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
1 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
6 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
6 uur geleden