Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenniscentrum ziet geringer tekort studentenkamers

Kenniscentrum ziet geringer tekort studentenkamers

UTRECHT (ANP) - Ondanks de groei van het aantal uitwonende studenten na de herinvoering van de basisbeurs, is het kamer- en studiotekort van nu gelijk aan dat van vorig jaar en dus relatief minder: 23.000. Dat zegt kenniscentrum voor studentenhuisvesting Kences, medesamensteller van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting (LMS). Het tekort aan mogelijkheden tot studentenhuisvesting blijft nog wel groeien, maar ook minder dan eerder gevreesd.

Waar het tekort voor 2030 twee jaar geleden nog op 57.000 werd geschat, houdt Kences nu rekening met 42.000 in 2032.

Een en ander is te danken aan de samenwerking van tal van organisaties via het platform Landelijk Actieplan Studentenhuisvesting. Sociale en commerciële vastgoedpartijen, studentenclubs, gemeenten, onderwijsinstellingen en Rijk doen hieraan mee. Door deze samenwerking zijn er nu bouwplannen voor 20.000 tot 30.000 nieuwe studentenwoningen door heel Nederland, telde Kences. In de top twintig grootste studentensteden worden naar verwachting tot en met 2032 14.400 wooneenheden specifiek bestemd voor studenten opgeleverd.

Volgens 'studentenhuisvestingsregisseur' Ardin Mourik komen er ook in andere steden eenheden voor studenten bij, bijvoorbeeld vanaf 2026 in Almere. Daar komen 1750 nieuwe eenheden bij voor studenten uit de omtrek. En ook in Hoofddorp worden 563 nieuwe studio's en kamers gerealiseerd voor mensen die in de omgeving studeren.

Hier zijn nog vooral corporaties mee bezig, maar ook marktpartijen gaan aan de slag, bijvoorbeeld in Eindhoven. Toch zouden die marktpartijen nog wel meer verantwoordelijkheid mogen nemen, vindt Mourik.

De plannen van politiek Den Haag om weer meer particulieren als hospita een kamer te laten verhuren, zijn nog niet in de schattingen meegenomen. Mourik verwacht daar echter veel van. Wel sluit hij niet uit dat er minder aanbod van huurhuizen in het algemeen komt door de recente huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge, ook al juicht hij het aan banden leggen van bepaalde huurprijzen toe.

Meer uit Binnenland

Hamer wil beter toezicht op onderzoek grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.

36 minuten geleden
Bits of Freedom klaagt bij toezichthouder over menstruatie-app

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.

1 uur geleden
Brandweer, gemeenten en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.

2 uur geleden
Pieterpad krijgt rolstoelvriendelijke variant van 500 km

DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.

3 uur geleden
Aantal behandelingen voor online gokken en designerdrugs stijgt

HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.

3 uur geleden
Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

6 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

8 uur geleden