Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenniscentrum ziet geringer tekort studentenkamers

Kenniscentrum ziet geringer tekort studentenkamers

UTRECHT (ANP) - Ondanks de groei van het aantal uitwonende studenten na de herinvoering van de basisbeurs, is het kamer- en studiotekort van nu gelijk aan dat van vorig jaar en dus relatief minder: 23.000. Dat zegt kenniscentrum voor studentenhuisvesting Kences, medesamensteller van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting (LMS). Het tekort aan mogelijkheden tot studentenhuisvesting blijft nog wel groeien, maar ook minder dan eerder gevreesd.

Waar het tekort voor 2030 twee jaar geleden nog op 57.000 werd geschat, houdt Kences nu rekening met 42.000 in 2032.

Een en ander is te danken aan de samenwerking van tal van organisaties via het platform Landelijk Actieplan Studentenhuisvesting. Sociale en commerciële vastgoedpartijen, studentenclubs, gemeenten, onderwijsinstellingen en Rijk doen hieraan mee. Door deze samenwerking zijn er nu bouwplannen voor 20.000 tot 30.000 nieuwe studentenwoningen door heel Nederland, telde Kences. In de top twintig grootste studentensteden worden naar verwachting tot en met 2032 14.400 wooneenheden specifiek bestemd voor studenten opgeleverd.

Volgens 'studentenhuisvestingsregisseur' Ardin Mourik komen er ook in andere steden eenheden voor studenten bij, bijvoorbeeld vanaf 2026 in Almere. Daar komen 1750 nieuwe eenheden bij voor studenten uit de omtrek. En ook in Hoofddorp worden 563 nieuwe studio's en kamers gerealiseerd voor mensen die in de omgeving studeren.

Hier zijn nog vooral corporaties mee bezig, maar ook marktpartijen gaan aan de slag, bijvoorbeeld in Eindhoven. Toch zouden die marktpartijen nog wel meer verantwoordelijkheid mogen nemen, vindt Mourik.

De plannen van politiek Den Haag om weer meer particulieren als hospita een kamer te laten verhuren, zijn nog niet in de schattingen meegenomen. Mourik verwacht daar echter veel van. Wel sluit hij niet uit dat er minder aanbod van huurhuizen in het algemeen komt door de recente huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge, ook al juicht hij het aan banden leggen van bepaalde huurprijzen toe.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

4 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

6 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

6 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

8 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

8 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

9 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

10 uur geleden