Kenners schrikken niet van hogere inflatie, ECB straks wel spannend
AMSTERDAM (ANP) - Economen schrikken niet van de hogere inflatie in Nederland en de rest van de eurozone. Volgens ABN AMRO-econoom Aggie van Huisseling gaat de afname van de prijsstijgingen in ons land nu eenmaal met schommelingen. ING-kenner Peter Vanden Houte voorziet voor de Europese inflatie ook nog steeds een verdere afname, al wordt het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) in september door de cijfers van woensdag mogelijk wel spannend.
De inflatie in Nederland is in juli opgelopen naar 3,7 procent op jaarbasis, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Een maand eerder liep het algehele prijspeil in Nederland al op met 3,2 procent, van 2,7 procent in mei.
Van Huisseling zegt dat de stijging onder meer komt door de huurverhoging die met ingang van 1 juli is doorgevoerd in Nederland. In eerdere maanden gingen de prijzen van industriƫle goederen daarnaast wat meer omlaag, wat toen op de inflatie drukte. De ABN AMRO-econoom heeft de indruk dat die prijsdaling inmiddels grotendeels achter de rug is en dat de prijzen in de industrie weer wat lijken op te krabbelen.
De inflatie in de eurozone is in juli licht gestegen van 2,5 naar 2,6 procent op jaarbasis, meldde het Europese statistiekbureau Eurostat. "Hoewel we geloven dat de neerwaartse trend intact blijft, maken de cijfers van woensdag een renteverlaging door de ECB in september geen zekerheid", zegt ING-econoom Vanden Houte.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
8 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
23 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden