Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenners schrikken niet van hogere inflatie, ECB straks wel spannend

Kenners schrikken niet van hogere inflatie, ECB straks wel spannend

AMSTERDAM (ANP) - Economen schrikken niet van de hogere inflatie in Nederland en de rest van de eurozone. Volgens ABN AMRO-econoom Aggie van Huisseling gaat de afname van de prijsstijgingen in ons land nu eenmaal met schommelingen. ING-kenner Peter Vanden Houte voorziet voor de Europese inflatie ook nog steeds een verdere afname, al wordt het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) in september door de cijfers van woensdag mogelijk wel spannend.

De inflatie in Nederland is in juli opgelopen naar 3,7 procent op jaarbasis, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Een maand eerder liep het algehele prijspeil in Nederland al op met 3,2 procent, van 2,7 procent in mei.

Van Huisseling zegt dat de stijging onder meer komt door de huurverhoging die met ingang van 1 juli is doorgevoerd in Nederland. In eerdere maanden gingen de prijzen van industriële goederen daarnaast wat meer omlaag, wat toen op de inflatie drukte. De ABN AMRO-econoom heeft de indruk dat die prijsdaling inmiddels grotendeels achter de rug is en dat de prijzen in de industrie weer wat lijken op te krabbelen.

De inflatie in de eurozone is in juli licht gestegen van 2,5 naar 2,6 procent op jaarbasis, meldde het Europese statistiekbureau Eurostat. "Hoewel we geloven dat de neerwaartse trend intact blijft, maken de cijfers van woensdag een renteverlaging door de ECB in september geen zekerheid", zegt ING-econoom Vanden Houte.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

7 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

7 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

10 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

10 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

11 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

12 uur geleden
Financiële verwevenheid met buitenland groter ondanks spanningen

AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.

12 uur geleden