Kenners schrikken niet van hogere inflatie, ECB straks wel spannend
AMSTERDAM (ANP) - Economen schrikken niet van de hogere inflatie in Nederland en de rest van de eurozone. Volgens ABN AMRO-econoom Aggie van Huisseling gaat de afname van de prijsstijgingen in ons land nu eenmaal met schommelingen. ING-kenner Peter Vanden Houte voorziet voor de Europese inflatie ook nog steeds een verdere afname, al wordt het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) in september door de cijfers van woensdag mogelijk wel spannend.
De inflatie in Nederland is in juli opgelopen naar 3,7 procent op jaarbasis, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Een maand eerder liep het algehele prijspeil in Nederland al op met 3,2 procent, van 2,7 procent in mei.
Van Huisseling zegt dat de stijging onder meer komt door de huurverhoging die met ingang van 1 juli is doorgevoerd in Nederland. In eerdere maanden gingen de prijzen van industriële goederen daarnaast wat meer omlaag, wat toen op de inflatie drukte. De ABN AMRO-econoom heeft de indruk dat die prijsdaling inmiddels grotendeels achter de rug is en dat de prijzen in de industrie weer wat lijken op te krabbelen.
De inflatie in de eurozone is in juli licht gestegen van 2,5 naar 2,6 procent op jaarbasis, meldde het Europese statistiekbureau Eurostat. "Hoewel we geloven dat de neerwaartse trend intact blijft, maken de cijfers van woensdag een renteverlaging door de ECB in september geen zekerheid", zegt ING-econoom Vanden Houte.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
7 uur geleden