Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla
HOLLYWOOD (ANP/AFP/RTR) - Analisten zijn sceptisch over de langverwachte robotaxi die Tesla donderdag zal presenteren. De verwachtingen rond de zogeheten Cybercab van de Amerikaanse elektrische autofabrikant zijn hooggespannen, maar kenners denken niet dat het bedrijf meteen met een volledig functionerend zelfrijdend voertuig zal komen.
"Tesla heeft een staat van dienst - met name op het gebied van volledig zelfrijdende voertuigen - van overdreven optimistisch zijn", zei een analist van investeringsbank Bernstein. Ook de kenners van CFRA Research denken dat het nog een aantal jaren zal duren voordat de robotaxi van Tesla in gebruik kan worden genomen door de talloze technologische obstakels, veiligheidstests en wettelijke goedkeuringen. Bij de Zwitserse bank UBS denken ze ook dat een grootschalige inzet van Tesla's robotaxi's in de komende jaren onwaarschijnlijk is.
Aandeelhouders van Tesla willen vooral een prototype van de robotaxi zien en zijn benieuwd hoe snel topman Elon Musk die massaal met winst kan produceren. Musk zal het zelfrijdende voertuig donderdag onthullen tijdens een groots opgezet evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. Naar verwachting geeft Tesla dan ook meer inzicht in de nieuwste technologische ontwikkelingen bij het bedrijf.
Weinig details
Eerder zou de robotaxi nog in augustus worden gepresenteerd, maar dat werd uitgesteld tot oktober. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft. Het project leek eerder op de lange baan te zijn geschoven, maar Musk besloot in april dit jaar de robotaxi weer meer prioriteit te geven, ten koste van de ontwikkeling van een goedkopere elektrische auto.
De baas van Tesla heeft tot nu toe weinig details gegeven over wat er precies zal worden onthuld tijdens het evenement. Naast de robotaxi zou de autofabrikant mogelijk ook meer details kunnen geven over nieuwere versies van zijn huidige modellen en over zijn mensachtige Optimus-robots.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
7 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
8 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
9 uur geleden