Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla

Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla

HOLLYWOOD (ANP/AFP/RTR) - Analisten zijn sceptisch over de langverwachte robotaxi die Tesla donderdag zal presenteren. De verwachtingen rond de zogeheten Cybercab van de Amerikaanse elektrische autofabrikant zijn hooggespannen, maar kenners denken niet dat het bedrijf meteen met een volledig functionerend zelfrijdend voertuig zal komen.

"Tesla heeft een staat van dienst - met name op het gebied van volledig zelfrijdende voertuigen - van overdreven optimistisch zijn", zei een analist van investeringsbank Bernstein. Ook de kenners van CFRA Research denken dat het nog een aantal jaren zal duren voordat de robotaxi van Tesla in gebruik kan worden genomen door de talloze technologische obstakels, veiligheidstests en wettelijke goedkeuringen. Bij de Zwitserse bank UBS denken ze ook dat een grootschalige inzet van Tesla's robotaxi's in de komende jaren onwaarschijnlijk is.

Aandeelhouders van Tesla willen vooral een prototype van de robotaxi zien en zijn benieuwd hoe snel topman Elon Musk die massaal met winst kan produceren. Musk zal het zelfrijdende voertuig donderdag onthullen tijdens een groots opgezet evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. Naar verwachting geeft Tesla dan ook meer inzicht in de nieuwste technologische ontwikkelingen bij het bedrijf.

Weinig details

Eerder zou de robotaxi nog in augustus worden gepresenteerd, maar dat werd uitgesteld tot oktober. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft. Het project leek eerder op de lange baan te zijn geschoven, maar Musk besloot in april dit jaar de robotaxi weer meer prioriteit te geven, ten koste van de ontwikkeling van een goedkopere elektrische auto.

De baas van Tesla heeft tot nu toe weinig details gegeven over wat er precies zal worden onthuld tijdens het evenement. Naast de robotaxi zou de autofabrikant mogelijk ook meer details kunnen geven over nieuwere versies van zijn huidige modellen en over zijn mensachtige Optimus-robots.

Meer uit Financieel

Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

57 minuten geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

2 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

4 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

7 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

16 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

17 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

17 uur geleden