Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla
HOLLYWOOD (ANP/AFP/RTR) - Analisten zijn sceptisch over de langverwachte robotaxi die Tesla donderdag zal presenteren. De verwachtingen rond de zogeheten Cybercab van de Amerikaanse elektrische autofabrikant zijn hooggespannen, maar kenners denken niet dat het bedrijf meteen met een volledig functionerend zelfrijdend voertuig zal komen.
"Tesla heeft een staat van dienst - met name op het gebied van volledig zelfrijdende voertuigen - van overdreven optimistisch zijn", zei een analist van investeringsbank Bernstein. Ook de kenners van CFRA Research denken dat het nog een aantal jaren zal duren voordat de robotaxi van Tesla in gebruik kan worden genomen door de talloze technologische obstakels, veiligheidstests en wettelijke goedkeuringen. Bij de Zwitserse bank UBS denken ze ook dat een grootschalige inzet van Tesla's robotaxi's in de komende jaren onwaarschijnlijk is.
Aandeelhouders van Tesla willen vooral een prototype van de robotaxi zien en zijn benieuwd hoe snel topman Elon Musk die massaal met winst kan produceren. Musk zal het zelfrijdende voertuig donderdag onthullen tijdens een groots opgezet evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. Naar verwachting geeft Tesla dan ook meer inzicht in de nieuwste technologische ontwikkelingen bij het bedrijf.
Weinig details
Eerder zou de robotaxi nog in augustus worden gepresenteerd, maar dat werd uitgesteld tot oktober. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft. Het project leek eerder op de lange baan te zijn geschoven, maar Musk besloot in april dit jaar de robotaxi weer meer prioriteit te geven, ten koste van de ontwikkeling van een goedkopere elektrische auto.
De baas van Tesla heeft tot nu toe weinig details gegeven over wat er precies zal worden onthuld tijdens het evenement. Naast de robotaxi zou de autofabrikant mogelijk ook meer details kunnen geven over nieuwere versies van zijn huidige modellen en over zijn mensachtige Optimus-robots.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
9 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
11 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
12 uur geleden