Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla

Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla

HOLLYWOOD (ANP/AFP/RTR) - Analisten zijn sceptisch over de langverwachte robotaxi die Tesla donderdag zal presenteren. De verwachtingen rond de zogeheten Cybercab van de Amerikaanse elektrische autofabrikant zijn hooggespannen, maar kenners denken niet dat het bedrijf meteen met een volledig functionerend zelfrijdend voertuig zal komen.

"Tesla heeft een staat van dienst - met name op het gebied van volledig zelfrijdende voertuigen - van overdreven optimistisch zijn", zei een analist van investeringsbank Bernstein. Ook de kenners van CFRA Research denken dat het nog een aantal jaren zal duren voordat de robotaxi van Tesla in gebruik kan worden genomen door de talloze technologische obstakels, veiligheidstests en wettelijke goedkeuringen. Bij de Zwitserse bank UBS denken ze ook dat een grootschalige inzet van Tesla's robotaxi's in de komende jaren onwaarschijnlijk is.

Aandeelhouders van Tesla willen vooral een prototype van de robotaxi zien en zijn benieuwd hoe snel topman Elon Musk die massaal met winst kan produceren. Musk zal het zelfrijdende voertuig donderdag onthullen tijdens een groots opgezet evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. Naar verwachting geeft Tesla dan ook meer inzicht in de nieuwste technologische ontwikkelingen bij het bedrijf.

Weinig details

Eerder zou de robotaxi nog in augustus worden gepresenteerd, maar dat werd uitgesteld tot oktober. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft. Het project leek eerder op de lange baan te zijn geschoven, maar Musk besloot in april dit jaar de robotaxi weer meer prioriteit te geven, ten koste van de ontwikkeling van een goedkopere elektrische auto.

De baas van Tesla heeft tot nu toe weinig details gegeven over wat er precies zal worden onthuld tijdens het evenement. Naast de robotaxi zou de autofabrikant mogelijk ook meer details kunnen geven over nieuwere versies van zijn huidige modellen en over zijn mensachtige Optimus-robots.

Meer uit Financieel

IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

50 minuten geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

1 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

3 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

3 uur geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

5 uur geleden