Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla

Kenners sceptisch over langverwachte robotaxi van Tesla

HOLLYWOOD (ANP/AFP/RTR) - Analisten zijn sceptisch over de langverwachte robotaxi die Tesla donderdag zal presenteren. De verwachtingen rond de zogeheten Cybercab van de Amerikaanse elektrische autofabrikant zijn hooggespannen, maar kenners denken niet dat het bedrijf meteen met een volledig functionerend zelfrijdend voertuig zal komen.

"Tesla heeft een staat van dienst - met name op het gebied van volledig zelfrijdende voertuigen - van overdreven optimistisch zijn", zei een analist van investeringsbank Bernstein. Ook de kenners van CFRA Research denken dat het nog een aantal jaren zal duren voordat de robotaxi van Tesla in gebruik kan worden genomen door de talloze technologische obstakels, veiligheidstests en wettelijke goedkeuringen. Bij de Zwitserse bank UBS denken ze ook dat een grootschalige inzet van Tesla's robotaxi's in de komende jaren onwaarschijnlijk is.

Aandeelhouders van Tesla willen vooral een prototype van de robotaxi zien en zijn benieuwd hoe snel topman Elon Musk die massaal met winst kan produceren. Musk zal het zelfrijdende voertuig donderdag onthullen tijdens een groots opgezet evenement in de Warner Bros Hollywood-studio in Californië. Naar verwachting geeft Tesla dan ook meer inzicht in de nieuwste technologische ontwikkelingen bij het bedrijf.

Weinig details

Eerder zou de robotaxi nog in augustus worden gepresenteerd, maar dat werd uitgesteld tot oktober. De zelfrijdende taxi is al jaren een project waar Musk hoog van opgeeft. Het project leek eerder op de lange baan te zijn geschoven, maar Musk besloot in april dit jaar de robotaxi weer meer prioriteit te geven, ten koste van de ontwikkeling van een goedkopere elektrische auto.

De baas van Tesla heeft tot nu toe weinig details gegeven over wat er precies zal worden onthuld tijdens het evenement. Naast de robotaxi zou de autofabrikant mogelijk ook meer details kunnen geven over nieuwere versies van zijn huidige modellen en over zijn mensachtige Optimus-robots.

Meer uit Financieel

Apple lost Nvidia af als waardevolste bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.

12 minuten geleden
CNV maakt zich grote zorgen om reorganisatie bij vervoerder Qbuzz

UTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.

14 minuten geleden
Franse kansspelautoriteit blokkeert toegang tot Polymarket

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.

15 minuten geleden
Netflix hard onderuit op Wall Street, ook chipbedrijven dalen

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de grote verliezers op de beurzen in New York. De grote streamingdienst zag de omzet en winst afgelopen kwartaal stijgen. Maar ondanks dat Netflix nog steeds meer abonnees heeft dan elke andere betaalde streamingdienst, is de omzetgroei vertraagd. Ook voor het huidige kwartaal rekent Netflix op een afnemende omzetgroei. De winstverwachting voor dit kwartaal viel ook tegen.

53 minuten geleden
Europese luchtvaart kritisch op uitbreiding emissiehandelssysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese luchtvaartmaatschappijen zijn kritisch over het voorstel van de Europese Commissie om het emissiehandelssysteem (ETS) na 2030 uit te breiden voor de luchtvaart. Met dat systeem moeten grote vervuilers betalen om CO2 uit te mogen stoten, met het doel om de uitstoot terug te dringen.

1 uur geleden
LTO: nog te vroeg om te zeggen of droogte leidt tot lege schappen

DEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de droogte daadwerkelijk tot schaarste in de supermarkt zal leiden. Dat zegt Land- en tuinbouworganisatie LTO. De situatie wordt met elke droge en warme dag wel zorgelijker voor boeren, aldus LTO.

2 uur geleden
Hoekstra: oneerlijke concurrentie speelt rol bij EU-herziening

BRUSSEL (ANP) - De herziening van het emissiehandelssysteem van de EU is onder meer nodig vanwege oneerlijke concurrentie vanuit de rest van de wereld, aldus Eurocommissaris Wopke Hoekstra. In het voorstel krijgt de industrie langer de tijd om haar uitstoot terug te dringen. Maar er staat ook in dat de helft van het geld dat wordt opgehaald via het emissiehandelssysteem moet worden geïnvesteerd om de industrie te verduurzamen.

2 uur geleden