Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan
LANSING (ANP) - Voormalig presidentskandidaat Robert F. Kennedy jr. heeft een juridische nederlaag geleden in de staat Michigan. De politicus heeft steun uitgesproken voor oud-president Donald Trump en eist dat zijn naam van het stembiljet wordt gehaald. Het hooggerechtshof van de staat ging daar niet in mee, berichten Amerikaanse media.
Kennedy wil voorkomen dat kiezers alsnog op hem stemmen, in plaats van op de Republikein Trump. Die is verwikkeld in een nek-aan-nekrace met de Democratische vicepresident Kamala Harris, ook in Michigan. Die staat wordt gezien als een van de swing states, waar het op grond van de peilingen lastig te voorspellen is wie er gaat winnen.
De onafhankelijke politicus staakte zijn campagne vorige maand, maar volgens de autoriteiten in Michigan kon zijn naam niet meer van het stembiljet worden gehaald. Daarop stapte Kennedy naar de rechter. Daar kreeg hij eerder nog gelijk, maar het hoogste hof van de staat haalde een streep door die uitspraak.
Het hof was overigens niet unaniem in dat besluit, bericht NBC News. Twee kritische rechters waarschuwden dat de stembiljetten met de naam van Kennedy erop verwarrend kunnen zijn voor kiezers en bovendien de uitkomst van de verkiezingen kunnen beïnvloeden. Dat is niet bevorderlijk voor het vertrouwen van kiezers in het eerlijke verloop van de stembusgang, stellen ze.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
42 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
55 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.
58 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
1 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
8 uur geleden