Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan
LANSING (ANP) - Voormalig presidentskandidaat Robert F. Kennedy jr. heeft een juridische nederlaag geleden in de staat Michigan. De politicus heeft steun uitgesproken voor oud-president Donald Trump en eist dat zijn naam van het stembiljet wordt gehaald. Het hooggerechtshof van de staat ging daar niet in mee, berichten Amerikaanse media.
Kennedy wil voorkomen dat kiezers alsnog op hem stemmen, in plaats van op de Republikein Trump. Die is verwikkeld in een nek-aan-nekrace met de Democratische vicepresident Kamala Harris, ook in Michigan. Die staat wordt gezien als een van de swing states, waar het op grond van de peilingen lastig te voorspellen is wie er gaat winnen.
De onafhankelijke politicus staakte zijn campagne vorige maand, maar volgens de autoriteiten in Michigan kon zijn naam niet meer van het stembiljet worden gehaald. Daarop stapte Kennedy naar de rechter. Daar kreeg hij eerder nog gelijk, maar het hoogste hof van de staat haalde een streep door die uitspraak.
Het hof was overigens niet unaniem in dat besluit, bericht NBC News. Twee kritische rechters waarschuwden dat de stembiljetten met de naam van Kennedy erop verwarrend kunnen zijn voor kiezers en bovendien de uitkomst van de verkiezingen kunnen beïnvloeden. Dat is niet bevorderlijk voor het vertrouwen van kiezers in het eerlijke verloop van de stembusgang, stellen ze.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ook India, Somalië en Griekenland hebben zich aangesloten bij de groep landen die wil helpen bij het beëindigen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. De Indiase buitenlandminister Subrahmanyam Jaishankar nam donderdagmiddag deel aan de eerste officiële videovergadering van de 'Hormuz-coalitie' in wording, zei zijn ministerie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.
4 uur geleden