Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan

Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan

LANSING (ANP) - Voormalig presidentskandidaat Robert F. Kennedy jr. heeft een juridische nederlaag geleden in de staat Michigan. De politicus heeft steun uitgesproken voor oud-president Donald Trump en eist dat zijn naam van het stembiljet wordt gehaald. Het hooggerechtshof van de staat ging daar niet in mee, berichten Amerikaanse media.

Kennedy wil voorkomen dat kiezers alsnog op hem stemmen, in plaats van op de Republikein Trump. Die is verwikkeld in een nek-aan-nekrace met de Democratische vicepresident Kamala Harris, ook in Michigan. Die staat wordt gezien als een van de swing states, waar het op grond van de peilingen lastig te voorspellen is wie er gaat winnen.

De onafhankelijke politicus staakte zijn campagne vorige maand, maar volgens de autoriteiten in Michigan kon zijn naam niet meer van het stembiljet worden gehaald. Daarop stapte Kennedy naar de rechter. Daar kreeg hij eerder nog gelijk, maar het hoogste hof van de staat haalde een streep door die uitspraak.

Het hof was overigens niet unaniem in dat besluit, bericht NBC News. Twee kritische rechters waarschuwden dat de stembiljetten met de naam van Kennedy erop verwarrend kunnen zijn voor kiezers en bovendien de uitkomst van de verkiezingen kunnen beïnvloeden. Dat is niet bevorderlijk voor het vertrouwen van kiezers in het eerlijke verloop van de stembusgang, stellen ze.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

2 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

2 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

4 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

5 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

5 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

6 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

7 uur geleden