Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan

Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan

LANSING (ANP) - Voormalig presidentskandidaat Robert F. Kennedy jr. heeft een juridische nederlaag geleden in de staat Michigan. De politicus heeft steun uitgesproken voor oud-president Donald Trump en eist dat zijn naam van het stembiljet wordt gehaald. Het hooggerechtshof van de staat ging daar niet in mee, berichten Amerikaanse media.

Kennedy wil voorkomen dat kiezers alsnog op hem stemmen, in plaats van op de Republikein Trump. Die is verwikkeld in een nek-aan-nekrace met de Democratische vicepresident Kamala Harris, ook in Michigan. Die staat wordt gezien als een van de swing states, waar het op grond van de peilingen lastig te voorspellen is wie er gaat winnen.

De onafhankelijke politicus staakte zijn campagne vorige maand, maar volgens de autoriteiten in Michigan kon zijn naam niet meer van het stembiljet worden gehaald. Daarop stapte Kennedy naar de rechter. Daar kreeg hij eerder nog gelijk, maar het hoogste hof van de staat haalde een streep door die uitspraak.

Het hof was overigens niet unaniem in dat besluit, bericht NBC News. Twee kritische rechters waarschuwden dat de stembiljetten met de naam van Kennedy erop verwarrend kunnen zijn voor kiezers en bovendien de uitkomst van de verkiezingen kunnen beïnvloeden. Dat is niet bevorderlijk voor het vertrouwen van kiezers in het eerlijke verloop van de stembusgang, stellen ze.

Meer uit Buitenland

Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

1 minuut geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

18 minuten geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

40 minuten geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

1 uur geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

1 uur geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

1 uur geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

2 uur geleden