Kennedy mag niet van stembiljet in Michigan
LANSING (ANP) - Voormalig presidentskandidaat Robert F. Kennedy jr. heeft een juridische nederlaag geleden in de staat Michigan. De politicus heeft steun uitgesproken voor oud-president Donald Trump en eist dat zijn naam van het stembiljet wordt gehaald. Het hooggerechtshof van de staat ging daar niet in mee, berichten Amerikaanse media.
Kennedy wil voorkomen dat kiezers alsnog op hem stemmen, in plaats van op de Republikein Trump. Die is verwikkeld in een nek-aan-nekrace met de Democratische vicepresident Kamala Harris, ook in Michigan. Die staat wordt gezien als een van de swing states, waar het op grond van de peilingen lastig te voorspellen is wie er gaat winnen.
De onafhankelijke politicus staakte zijn campagne vorige maand, maar volgens de autoriteiten in Michigan kon zijn naam niet meer van het stembiljet worden gehaald. Daarop stapte Kennedy naar de rechter. Daar kreeg hij eerder nog gelijk, maar het hoogste hof van de staat haalde een streep door die uitspraak.
Het hof was overigens niet unaniem in dat besluit, bericht NBC News. Twee kritische rechters waarschuwden dat de stembiljetten met de naam van Kennedy erop verwarrend kunnen zijn voor kiezers en bovendien de uitkomst van de verkiezingen kunnen beïnvloeden. Dat is niet bevorderlijk voor het vertrouwen van kiezers in het eerlijke verloop van de stembusgang, stellen ze.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
18 uur geleden