Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenin uitgeroepen tot tennisster van het jaar

Kenin uitgeroepen tot tennisster van het jaar

SAINT PETERSBURG (ANP) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin is door de WTA uitgeroepen tot beste speelster van het jaar. De 21-jarige Kenin veroverde dit seizoen haar eerste grandslamtitel bij de Australian Open en eindigde als nummer vier op de wereldranglijst.

Op Roland Garros reikte Kenin tot de finale, waarin ze werd verslagen door de Poolse Iga Swiatek. De 19-jarige Swiatek is mede door die zege in Parijs benoemd tot meest verbeterde speelster van het jaar. Swiatek werd de eerste Poolse tennisster met een grandslamtitel en bovendien de jongste winnares van Roland Garros. Ze klom van de 49e naar de 17e plaats op de wereldranglijst.

Victoria Azarenka is uitgeroepen tot tennisster met de beste comeback van het jaar. In 2020 won de Wit-Russin voor het eerst na een aantal wisselvallige jaren weer een titel. Ze schreef in augustus de Western & Southern Open in Cincinnati op haar naam. Voor het eerst sinds maart 2017 staat Azarenka met de dertiende plaats weer in de mondiale top 20.

Het duo Kristina Mladenovic en Timea Babos is volgens de WTA het beste dubbelteam. De Franse en Hongaarse wonnen de Australian Open en Roland Garros.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

5 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

6 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

8 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

12 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

12 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

12 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

19 uur geleden