Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenin uitgeroepen tot tennisster van het jaar

Kenin uitgeroepen tot tennisster van het jaar

SAINT PETERSBURG (ANP) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin is door de WTA uitgeroepen tot beste speelster van het jaar. De 21-jarige Kenin veroverde dit seizoen haar eerste grandslamtitel bij de Australian Open en eindigde als nummer vier op de wereldranglijst.

Op Roland Garros reikte Kenin tot de finale, waarin ze werd verslagen door de Poolse Iga Swiatek. De 19-jarige Swiatek is mede door die zege in Parijs benoemd tot meest verbeterde speelster van het jaar. Swiatek werd de eerste Poolse tennisster met een grandslamtitel en bovendien de jongste winnares van Roland Garros. Ze klom van de 49e naar de 17e plaats op de wereldranglijst.

Victoria Azarenka is uitgeroepen tot tennisster met de beste comeback van het jaar. In 2020 won de Wit-Russin voor het eerst na een aantal wisselvallige jaren weer een titel. Ze schreef in augustus de Western & Southern Open in Cincinnati op haar naam. Voor het eerst sinds maart 2017 staat Azarenka met de dertiende plaats weer in de mondiale top 20.

Het duo Kristina Mladenovic en Timea Babos is volgens de WTA het beste dubbelteam. De Franse en Hongaarse wonnen de Australian Open en Roland Garros.

Meer uit Sport

Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

8 uur geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

9 uur geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

11 uur geleden
Bijrol voor Vollering en Nooijen in WK-tijdrit, Reusser wint weer

MONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).

13 uur geleden
Van der Poel wint slotrit Ronde van Luxemburg na lange solo

LUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.

14 uur geleden
Motorcoureur Acosta wint in Oostenrijk eerste race in MotoGP

SPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.

15 uur geleden
Nederlander Tesfu dertigste op halve marathon WK wegatletiek

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.

18 uur geleden