Kenin plaatst zich voor vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin heeft na een moeilijk begin Ons Jabeur uit Tunesië verslagen en zich voor het eerst geplaatst voor de vierde ronde van de US Open. Ze deed dat in twee sets, 7-6 (4) 6-3.
Jabeur, de nummer 31 van de wereld, kwam op een 4-2 voorsprong in de openingsset toen Kenin worstelde om haar opslag onder controle te houden. Maar de Amerikaanse reageerde onmiddellijk en brak de service van de Tunesische. Via de tiebreak sleepte Kenin de eerste set binnen.
De als tweede geplaatste Kenin begon de tweede set uitstekend en kwam op een voorsprong van 2-0, maar leverde vervolgens haar service in. De 21-jarige Amerikaanse deed er vervolgens een schepje bovenop en won ook de tweede set. In de volgende ronde neemt ze het op tegen de Belgische Elise Mertens.
Druk
"Mijn titel op de Australian Open heeft het nodige veranderd", aldus de 21-jarige Kenin. "De eerste periode daarna had ik best veel moeite om met druk om te gaan. Ik heb me herpakt en heb nu ook weer het gevoel dat ik beter sta te spelen. Het is ook goed om met druk te maken te hebben eigenlijk. Het betekent dat je favoriet bent, dat mensen tegen je opkijken."
In september vorig jaar stonden Kenin en Mertens ook tegenover elkaar, in Wuhan. Kenin won toen moeizaam. "Het was een spannende partij, kan ik me nog herinneren. In de tiebreak van de derde set was ik net wat gelukkiger", zegt Kenin.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
22 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
23 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden