Kenin plaatst zich voor vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin heeft na een moeilijk begin Ons Jabeur uit Tunesië verslagen en zich voor het eerst geplaatst voor de vierde ronde van de US Open. Ze deed dat in twee sets, 7-6 (4) 6-3.
Jabeur, de nummer 31 van de wereld, kwam op een 4-2 voorsprong in de openingsset toen Kenin worstelde om haar opslag onder controle te houden. Maar de Amerikaanse reageerde onmiddellijk en brak de service van de Tunesische. Via de tiebreak sleepte Kenin de eerste set binnen.
De als tweede geplaatste Kenin begon de tweede set uitstekend en kwam op een voorsprong van 2-0, maar leverde vervolgens haar service in. De 21-jarige Amerikaanse deed er vervolgens een schepje bovenop en won ook de tweede set. In de volgende ronde neemt ze het op tegen de Belgische Elise Mertens.
Druk
"Mijn titel op de Australian Open heeft het nodige veranderd", aldus de 21-jarige Kenin. "De eerste periode daarna had ik best veel moeite om met druk om te gaan. Ik heb me herpakt en heb nu ook weer het gevoel dat ik beter sta te spelen. Het is ook goed om met druk te maken te hebben eigenlijk. Het betekent dat je favoriet bent, dat mensen tegen je opkijken."
In september vorig jaar stonden Kenin en Mertens ook tegenover elkaar, in Wuhan. Kenin won toen moeizaam. "Het was een spannende partij, kan ik me nog herinneren. In de tiebreak van de derde set was ik net wat gelukkiger", zegt Kenin.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
53 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
3 uur geleden