Kenin plaatst zich voor vierde ronde US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin heeft na een moeilijk begin Ons Jabeur uit Tunesië verslagen en zich voor het eerst geplaatst voor de vierde ronde van de US Open. Ze deed dat in twee sets, 7-6 (4) 6-3.
Jabeur, de nummer 31 van de wereld, kwam op een 4-2 voorsprong in de openingsset toen Kenin worstelde om haar opslag onder controle te houden. Maar de Amerikaanse reageerde onmiddellijk en brak de service van de Tunesische. Via de tiebreak sleepte Kenin de eerste set binnen.
De als tweede geplaatste Kenin begon de tweede set uitstekend en kwam op een voorsprong van 2-0, maar leverde vervolgens haar service in. De 21-jarige Amerikaanse deed er vervolgens een schepje bovenop en won ook de tweede set. In de volgende ronde neemt ze het op tegen de Belgische Elise Mertens.
Druk
"Mijn titel op de Australian Open heeft het nodige veranderd", aldus de 21-jarige Kenin. "De eerste periode daarna had ik best veel moeite om met druk om te gaan. Ik heb me herpakt en heb nu ook weer het gevoel dat ik beter sta te spelen. Het is ook goed om met druk te maken te hebben eigenlijk. Het betekent dat je favoriet bent, dat mensen tegen je opkijken."
In september vorig jaar stonden Kenin en Mertens ook tegenover elkaar, in Wuhan. Kenin won toen moeizaam. "Het was een spannende partij, kan ik me nog herinneren. In de tiebreak van de derde set was ik net wat gelukkiger", zegt Kenin.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
22 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden