Keniaanse sekteleider aangeklaagd voor 191 moorden op kinderen
MALINDI (ANP/AFP) - Een zelfverklaard geestelijke en sekteleider aan de Keniaanse kust, Paul Nthenge Mackenzie, is dinsdag in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op 191 kinderen, melden plaatselijke media in Malindi. Afgelopen jaar werden in een woud ten westen van Malindi de stoffelijke resten gevonden van meer dan vierhonderd mensen. De meesten lijken te zijn overleden door honger, maar er moet ook sprake zijn geweest van wurging, verstikking en zware mishandeling.
Mackenie zou zijn volgelingen ertoe hebben gedreven te verhongeren "om Jezus te ontmoeten". Hij is reeds beschuldigd van terrorisme, doodslag, marteling en wreedheden jegens kinderen. Hij staat in de moordzaak van 191 kinderen terecht samen met dertig medeplichtigen, maar een van hen is ontoerekeningsvatbaar verklaard. De volgende zitting is volgens de rechtbank in Malindi komende maand.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
21 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
39 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
1 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
7 uur geleden