Keniaanse president trekt belastingplan in na dodelijke protesten
NAIROBI (ANP/RTR/DPA) - De Keniaanse president William Ruto blokkeert na dodelijke protesten de invoering van een omstreden belastingplan. Parlementariërs hadden het voorstel al goedgekeurd, maar de president moest zijn handtekening nog zetten. Ruto zei tijdens een speech dat niet meer van plan te zijn en beloofde dat het voorstel wordt ingetrokken. "Het volk heeft gesproken."
In Kenia ontstond veel ophef over plannen van de regering om belastingen te verhogen. De situatie escaleerde dinsdag, toen de politie het vuur opende op demonstranten. Er is melding gemaakt van 23 doden bij de uit de hand gelopen protesten. Betogers braken ook door barricades van de politie en bestormden het parlement. Dat keurde een dag later achter gesloten deuren de inzet van het leger goed om de politie te ondersteunen.
De regering lijkt te zijn overvallen door de felheid van de protesten. Kenianen gingen overal in het land de straat op. Politici hadden onder meer belastingen op brood al uit het voorstel gehaald, maar daar namen betogers geen genoegen mee. Boze burgers vreesden dat het nog moeilijker zou worden om rond te komen.
Ruto kondigde bij de intrekking van het plan ook een dialoog met Keniaanse jongeren aan, zonder in detail te treden. Ook kondigde hij aan dat naar bezuinigingsmaatregelen zal worden gekeken. Zijn Oost-Afrikaanse land heeft een hoge staatsschuld en moest eerder al voor financiële hulp aankloppen bij het Internationaal Monetair Fonds. De regering staat daardoor onder druk om tekorten terug te dringen.
Meer uit Buitenland
TRUCKEE (ANP) - Reddingswerkers hebben zes door een lawine getroffen skiërs in het noorden van Californië gered. Twee van hen moesten naar een ziekenhuis volgens Amerikaanse media. Ze waren op een skitocht met nog negen anderen die vooralsnog vermist zijn. Naar de negen wordt door reddingswerkers in gevaarlijke winterse weersomstandigheden gezocht.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Uitspraken van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben geleid tot nieuwe onzekerheid over de toekomst van het Europese defensieproject FCAS, bedoeld om een nieuw gevechtsvliegtuig te ontwikkelen. Merz verklaarde in de podcast Machtwechsel dat zijn land niet dezelfde wensen heeft als Frankrijk.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
4 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
12 uur geleden