Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaanse president trekt belastingplan in na dodelijke protesten

Keniaanse president trekt belastingplan in na dodelijke protesten

NAIROBI (ANP/RTR/DPA) - De Keniaanse president William Ruto blokkeert na dodelijke protesten de invoering van een omstreden belastingplan. Parlementariërs hadden het voorstel al goedgekeurd, maar de president moest zijn handtekening nog zetten. Ruto zei tijdens een speech dat niet meer van plan te zijn en beloofde dat het voorstel wordt ingetrokken. "Het volk heeft gesproken."

In Kenia ontstond veel ophef over plannen van de regering om belastingen te verhogen. De situatie escaleerde dinsdag, toen de politie het vuur opende op demonstranten. Er is melding gemaakt van 23 doden bij de uit de hand gelopen protesten. Betogers braken ook door barricades van de politie en bestormden het parlement. Dat keurde een dag later achter gesloten deuren de inzet van het leger goed om de politie te ondersteunen.

De regering lijkt te zijn overvallen door de felheid van de protesten. Kenianen gingen overal in het land de straat op. Politici hadden onder meer belastingen op brood al uit het voorstel gehaald, maar daar namen betogers geen genoegen mee. Boze burgers vreesden dat het nog moeilijker zou worden om rond te komen.

Ruto kondigde bij de intrekking van het plan ook een dialoog met Keniaanse jongeren aan, zonder in detail te treden. Ook kondigde hij aan dat naar bezuinigingsmaatregelen zal worden gekeken. Zijn Oost-Afrikaanse land heeft een hoge staatsschuld en moest eerder al voor financiële hulp aankloppen bij het Internationaal Monetair Fonds. De regering staat daardoor onder druk om tekorten terug te dringen.

Meer uit Buitenland

Tiener krijgt in VS levenslang voor schietpartij met kerstcadeau

WINDER (ANP/RTR) - De 16-jarige Colt Gray is veroordeeld tot levenslang voor het doodschieten van vier mensen op de Apalachee High School in de staat Georgia toen hij 14 jaar oud was. Hij gebruikte daarvoor een aanvalsgeweer dat hij van zijn vader voor Kerst had gekregen.

1 uur geleden
Trump prijst Graham bij herdenkingsbijeenkomst als 'legende'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de overleden senator Lindsey Graham een laatste eer bewezen bij een herdenkingsceremonie. Trump prees zijn partijgenoot als een "legende" en "echt een geweldige politicus".

3 uur geleden
Buitenlandministers Oekraïne en Iran bellen na incident met schip

KYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt een "openhartig" gesprek te hebben gevoerd met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi. Dat gesprek volgde op een boze reactie vanuit Iran nadat Oekraïne een vrachtschip aanviel op de Kaspische Zee. Daarbij zou een Iraniër zijn omgekomen. Araghchi zegt ook geen escalatie te willen.

4 uur geleden
Deel beperkingen om natuurbranden in regio Madrid opgeheven

MADRID (ANP) - De autoriteiten in de regio Madrid hebben een deel van de beperkingen die waren ingesteld vanwege de grote natuurbranden in de buurt weer opgeheven, berichten Spaanse media als El País en Europa Press. Nadat eerder op de dag al was aangekondigd dat de inwoners van een aantal geëvacueerde dorpen weer terug naar huis mochten, zijn nu ook belangrijke autowegen in de regio heropend.

4 uur geleden
Zelensky sprak met Trump over Patriot-raketproductie in Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.

6 uur geleden
JD Vance prijst senator Graham om inzet voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.

6 uur geleden
Politie opent moordonderzoek na vondst dode baby's in Frankrijk

ORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.

6 uur geleden