Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaanse president trekt belastingplan in na dodelijke protesten

Keniaanse president trekt belastingplan in na dodelijke protesten

NAIROBI (ANP/RTR/DPA) - De Keniaanse president William Ruto blokkeert na dodelijke protesten de invoering van een omstreden belastingplan. Parlementariërs hadden het voorstel al goedgekeurd, maar de president moest zijn handtekening nog zetten. Ruto zei tijdens een speech dat niet meer van plan te zijn en beloofde dat het voorstel wordt ingetrokken. "Het volk heeft gesproken."

In Kenia ontstond veel ophef over plannen van de regering om belastingen te verhogen. De situatie escaleerde dinsdag, toen de politie het vuur opende op demonstranten. Er is melding gemaakt van 23 doden bij de uit de hand gelopen protesten. Betogers braken ook door barricades van de politie en bestormden het parlement. Dat keurde een dag later achter gesloten deuren de inzet van het leger goed om de politie te ondersteunen.

De regering lijkt te zijn overvallen door de felheid van de protesten. Kenianen gingen overal in het land de straat op. Politici hadden onder meer belastingen op brood al uit het voorstel gehaald, maar daar namen betogers geen genoegen mee. Boze burgers vreesden dat het nog moeilijker zou worden om rond te komen.

Ruto kondigde bij de intrekking van het plan ook een dialoog met Keniaanse jongeren aan, zonder in detail te treden. Ook kondigde hij aan dat naar bezuinigingsmaatregelen zal worden gekeken. Zijn Oost-Afrikaanse land heeft een hoge staatsschuld en moest eerder al voor financiële hulp aankloppen bij het Internationaal Monetair Fonds. De regering staat daardoor onder druk om tekorten terug te dringen.

Meer uit Buitenland

Marokko wijt oversteek naar Ceuta aan desinformatie

RABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.

4 uur geleden
Dodental door luchtaanvallen Israël in Gaza loopt op naar 18

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.

5 uur geleden
Braziliaanse president Lula dingt mee naar vierde termijn

SÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.

9 uur geleden
Doden bij helikoptercrash ten westen van Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.

10 uur geleden
Doden bij zelfmoordaanslag tijdens protest in Noord-Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.

10 uur geleden
Twee blushelikopters in Griekenland op elkaar gebotst

ATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.

13 uur geleden
Stroomproductie Servië geraakt door lage waterstand Donau

BELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.

13 uur geleden