Keniaanse marathonloper Cherono voor zeven jaar geschorst
MONACO (ANP/DPA) - De Keniaanse marathonloper Lawrence Cherono is voor zeven jaar geschorst om het overtreden van drie antidopingregels. Dat meldt de Athletics Integrity Unit (AIU).
De 35-jarige Cherono testte twee jaar geleden positief op het verboden middel trimetazidine. Hij kreeg aanvankelijk een voorlopige schorsing vanaf 16 juli 2022. De huidige schorsing loopt vanaf die datum. Cherono legde meerdere keren tegenstrijdige verklaringen af en leverde documenten aan met "verschillende inconsistenties", voordat hij de beschuldigingen toegaf.
Cherono won in het verleden onder meer twee keer de marathon van Amsterdam en in 2019 de prestigieuze marathons van Boston en Chicago.
Meer uit Sport
BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
8 minuten geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
40 minuten geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
49 minuten geledenSINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.
57 minuten geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de snelste ronde gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 noteerde in zijn Red Bull een tijd van 1.43,922, waarmee hij iets sneller was dan de Brit George Russell van Mercedes (1.44,021).
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.
3 uur geledenBOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
6 uur geleden