Keniaanse langeafstandsloper Rono (72) overleden
NAIROBI (ANP) - De Keniaanse langeafstandsloper Henry Rono, die in 1978 in 81 dagen tijd vier wereldrecords brak, is donderdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Keniaanse atletiekbond. Een doodsoorzaak is niet bekend.
De bond meldde wel dat Rono de afgelopen tien dagen in het ziekenhuis in de Keniaanse hoofdstad Nairobi had gelegen.
Tussen april en juni 1978 vestigde Rono wereldrecords op de 3000, 5000 en 10.000 meter en de 3000 meter steeplechase. Door de Keniaanse boycots rondom de Olympische Spelen in 1976 en 1980 kwam hij nooit in actie op het olympisch toneel.
Rono's dood komt terwijl de Keniaanse atletiek nog steeds de dood aan het verwerken is van de 24-jarige wereldrecordhouder op de marathon, Kelvin Kiptum, die zondagavond overleed door een verkeersongeval.
Meer uit Sport
PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
1 dag geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 dag geleden