Keniaanse langeafstandsloper Rono (72) overleden
NAIROBI (ANP) - De Keniaanse langeafstandsloper Henry Rono, die in 1978 in 81 dagen tijd vier wereldrecords brak, is donderdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Keniaanse atletiekbond. Een doodsoorzaak is niet bekend.
De bond meldde wel dat Rono de afgelopen tien dagen in het ziekenhuis in de Keniaanse hoofdstad Nairobi had gelegen.
Tussen april en juni 1978 vestigde Rono wereldrecords op de 3000, 5000 en 10.000 meter en de 3000 meter steeplechase. Door de Keniaanse boycots rondom de Olympische Spelen in 1976 en 1980 kwam hij nooit in actie op het olympisch toneel.
Rono's dood komt terwijl de Keniaanse atletiek nog steeds de dood aan het verwerken is van de 24-jarige wereldrecordhouder op de marathon, Kelvin Kiptum, die zondagavond overleed door een verkeersongeval.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geleden