Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon

Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon

CHICAGO (ANP) - De Keniaanse hardloopster Ruth Chepngetich heeft in de marathon van Chicago het wereldrecord verpulverd. De 30-jarige atlete kwam na 42,195 kilometer over de finish in een tijd van 2.09.56 officieel. Ze dook ruim onder de oude recordtijd van 2.11.53, die de Ethiopische Tigist Assefa een jaar geleden in de marathon van Berlijn had neergezet. Ze snoepte minuten af van het parcoursrecord van olympisch kampioene Sifan Hassan, die de grote stadsmarathon vorig jaar won in 2.13.44.

Chepngetich, de wereldkampioene van 2019, ging ongekend hard van start. Ze liet zich gangmaken door twee mannen en kwam halverwege door in 1.04.16 en liep daarmee tijdens een marathon de snelste halve marathon (21,1 kilometer) van dit jaar bij de vrouwen. Ze hield een schema aan dat haar op een eindtijd van in de 2.08 zou brengen.

In het tweede deel van de wedstrijd leverde ze iets in op dat onwaarschijnlijke schema, maar ze bleef consequent hard lopen achter haar twee gangmakers. Ze vocht in de laatste kilometers om als eerste vrouw onder de 2 uur 10 te duiken en dat lukte haar net. De tweede vrouw in het veld, de Ethiopische Sutume Kebede, arriveerde bijna acht minuten later in 2.17.32.

John Korir

Bij de mannen liep de Keniaan John Korir naar de winst in 2.02.43. Hij kwam niet in de buurt van het wereldrecord van de eerder dit jaar overleden Keniaan Kelvin Kiptum, die in 2023 in de Amerikaanse metropool het wereldrecord op de marathon bij de mannen had aangescherpt tot 2.00.35. Veel deelnemers liepen in Chicago met een herdenkingssticker op hun shirt als eerbetoon aan de in februari verongelukte Kiptum.

Korir versnelde na 32 kilometer en nam in korte tijd grote afstand van zijn concurrenten in de kopgroep. Hij had aan de finish een voorsprong van bijna twee minuten op de Ethiopiër Mohamed Esa, die tweede werd in 2.04.39.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

8 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

9 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

12 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

13 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

13 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

14 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

15 uur geleden