Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon

Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon

CHICAGO (ANP) - De Keniaanse hardloopster Ruth Chepngetich heeft in de marathon van Chicago het wereldrecord verpulverd. De 30-jarige atlete kwam na 42,195 kilometer over de finish in een tijd van 2.09.56 officieel. Ze dook ruim onder de oude recordtijd van 2.11.53, die de Ethiopische Tigist Assefa een jaar geleden in de marathon van Berlijn had neergezet. Ze snoepte minuten af van het parcoursrecord van olympisch kampioene Sifan Hassan, die de grote stadsmarathon vorig jaar won in 2.13.44.

Chepngetich, de wereldkampioene van 2019, ging ongekend hard van start. Ze liet zich gangmaken door twee mannen en kwam halverwege door in 1.04.16 en liep daarmee tijdens een marathon de snelste halve marathon (21,1 kilometer) van dit jaar bij de vrouwen. Ze hield een schema aan dat haar op een eindtijd van in de 2.08 zou brengen.

In het tweede deel van de wedstrijd leverde ze iets in op dat onwaarschijnlijke schema, maar ze bleef consequent hard lopen achter haar twee gangmakers. Ze vocht in de laatste kilometers om als eerste vrouw onder de 2 uur 10 te duiken en dat lukte haar net. De tweede vrouw in het veld, de Ethiopische Sutume Kebede, arriveerde bijna acht minuten later in 2.17.32.

John Korir

Bij de mannen liep de Keniaan John Korir naar de winst in 2.02.43. Hij kwam niet in de buurt van het wereldrecord van de eerder dit jaar overleden Keniaan Kelvin Kiptum, die in 2023 in de Amerikaanse metropool het wereldrecord op de marathon bij de mannen had aangescherpt tot 2.00.35. Veel deelnemers liepen in Chicago met een herdenkingssticker op hun shirt als eerbetoon aan de in februari verongelukte Kiptum.

Korir versnelde na 32 kilometer en nam in korte tijd grote afstand van zijn concurrenten in de kopgroep. Hij had aan de finish een voorsprong van bijna twee minuten op de Ethiopiƫr Mohamed Esa, die tweede werd in 2.04.39.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

6 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

6 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

13 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

17 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

23 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden