Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon

Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon

CHICAGO (ANP) - De Keniaanse hardloopster Ruth Chepngetich heeft in de marathon van Chicago het wereldrecord verpulverd. De 30-jarige atlete kwam na 42,195 kilometer over de finish in een tijd van 2.09.56 officieel. Ze dook ruim onder de oude recordtijd van 2.11.53, die de Ethiopische Tigist Assefa een jaar geleden in de marathon van Berlijn had neergezet. Ze snoepte minuten af van het parcoursrecord van olympisch kampioene Sifan Hassan, die de grote stadsmarathon vorig jaar won in 2.13.44.

Chepngetich, de wereldkampioene van 2019, ging ongekend hard van start. Ze liet zich gangmaken door twee mannen en kwam halverwege door in 1.04.16 en liep daarmee tijdens een marathon de snelste halve marathon (21,1 kilometer) van dit jaar bij de vrouwen. Ze hield een schema aan dat haar op een eindtijd van in de 2.08 zou brengen.

In het tweede deel van de wedstrijd leverde ze iets in op dat onwaarschijnlijke schema, maar ze bleef consequent hard lopen achter haar twee gangmakers. Ze vocht in de laatste kilometers om als eerste vrouw onder de 2 uur 10 te duiken en dat lukte haar net. De tweede vrouw in het veld, de Ethiopische Sutume Kebede, arriveerde bijna acht minuten later in 2.17.32.

John Korir

Bij de mannen liep de Keniaan John Korir naar de winst in 2.02.43. Hij kwam niet in de buurt van het wereldrecord van de eerder dit jaar overleden Keniaan Kelvin Kiptum, die in 2023 in de Amerikaanse metropool het wereldrecord op de marathon bij de mannen had aangescherpt tot 2.00.35. Veel deelnemers liepen in Chicago met een herdenkingssticker op hun shirt als eerbetoon aan de in februari verongelukte Kiptum.

Korir versnelde na 32 kilometer en nam in korte tijd grote afstand van zijn concurrenten in de kopgroep. Hij had aan de finish een voorsprong van bijna twee minuten op de Ethiopiër Mohamed Esa, die tweede werd in 2.04.39.

Meer uit Sport

Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

1 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

6 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

13 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

17 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

19 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

20 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

20 uur geleden