Keniaanse Chepngetich verpulvert in Chicago wereldrecord marathon
CHICAGO (ANP) - De Keniaanse hardloopster Ruth Chepngetich heeft in de marathon van Chicago het wereldrecord verpulverd. De 30-jarige atlete kwam na 42,195 kilometer over de finish in een tijd van 2.09.56 officieel. Ze dook ruim onder de oude recordtijd van 2.11.53, die de Ethiopische Tigist Assefa een jaar geleden in de marathon van Berlijn had neergezet. Ze snoepte minuten af van het parcoursrecord van olympisch kampioene Sifan Hassan, die de grote stadsmarathon vorig jaar won in 2.13.44.
Chepngetich, de wereldkampioene van 2019, ging ongekend hard van start. Ze liet zich gangmaken door twee mannen en kwam halverwege door in 1.04.16 en liep daarmee tijdens een marathon de snelste halve marathon (21,1 kilometer) van dit jaar bij de vrouwen. Ze hield een schema aan dat haar op een eindtijd van in de 2.08 zou brengen.
In het tweede deel van de wedstrijd leverde ze iets in op dat onwaarschijnlijke schema, maar ze bleef consequent hard lopen achter haar twee gangmakers. Ze vocht in de laatste kilometers om als eerste vrouw onder de 2 uur 10 te duiken en dat lukte haar net. De tweede vrouw in het veld, de Ethiopische Sutume Kebede, arriveerde bijna acht minuten later in 2.17.32.
John Korir
Bij de mannen liep de Keniaan John Korir naar de winst in 2.02.43. Hij kwam niet in de buurt van het wereldrecord van de eerder dit jaar overleden Keniaan Kelvin Kiptum, die in 2023 in de Amerikaanse metropool het wereldrecord op de marathon bij de mannen had aangescherpt tot 2.00.35. Veel deelnemers liepen in Chicago met een herdenkingssticker op hun shirt als eerbetoon aan de in februari verongelukte Kiptum.
Korir versnelde na 32 kilometer en nam in korte tijd grote afstand van zijn concurrenten in de kopgroep. Hij had aan de finish een voorsprong van bijna twee minuten op de Ethiopiër Mohamed Esa, die tweede werd in 2.04.39.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
3 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
4 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
7 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden