Keniaanse atlete Ngetich verbetert wereldrecord op 10 kilometer
VALENCIA (ANP) - De Keniaanse atlete Agnes Ngetich heeft als eerste vrouw onder de 29 minuten gelopen in een wegwedstrijd over 10 kilometer. De 22-jarige Ngetich liep in Valencia in 28.46 minuten naar de winst en verbeterde het oude wereldrecord in een gemengde race (mannen en vrouwen samen) met 28 seconden. Die oude recordtijd van 29.14 uit 2022 stond op naam van de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw.
Ngetich had in haar landgenoot Japheth Kipkemboi Kosgei de ideale gangmaker die haar halverwege al een doorkomsttijd van 14.13 liet noteren. Met die tijd verbeterde ze ook het wereldrecord op de 5 kilometer in een gemengde race. Dat record stond sinds 2021 op naam van de Ethiopische Ejgayehu Taye met 14.19.
Met haar recordtijd op de 10 kilometer op de weg is Ngetich ook sneller dan de Ethiopische Letesenbet Gidey, die met 29.01,03 het wereldrecord op de 10.000 meter op de baan in handen heeft.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
8 uur geleden