Keniaanse atlete Ngetich verbetert wereldrecord op 10 kilometer
VALENCIA (ANP) - De Keniaanse atlete Agnes Ngetich heeft als eerste vrouw onder de 29 minuten gelopen in een wegwedstrijd over 10 kilometer. De 22-jarige Ngetich liep in Valencia in 28.46 minuten naar de winst en verbeterde het oude wereldrecord in een gemengde race (mannen en vrouwen samen) met 28 seconden. Die oude recordtijd van 29.14 uit 2022 stond op naam van de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw.
Ngetich had in haar landgenoot Japheth Kipkemboi Kosgei de ideale gangmaker die haar halverwege al een doorkomsttijd van 14.13 liet noteren. Met die tijd verbeterde ze ook het wereldrecord op de 5 kilometer in een gemengde race. Dat record stond sinds 2021 op naam van de Ethiopische Ejgayehu Taye met 14.19.
Met haar recordtijd op de 10 kilometer op de weg is Ngetich ook sneller dan de Ethiopische Letesenbet Gidey, die met 29.01,03 het wereldrecord op de 10.000 meter op de baan in handen heeft.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
5 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
9 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
10 uur geleden