Keniaanse atlete Jepchirchir wint olympische marathon
SAPPORO (ANP) - Atlete Peres Jepchirchir heeft de marathon van de Olympische Spelen op haar naam geschreven. De Keniaanse legde in de vroege ochtend in het noordelijke gelegen Japanse Sapporo de 42,195 kilometer af in 2 uur 27 minuten en 20 seconden.
Jepchirchir bleef in de Japanse hitte haar landgenote Brigid Kosgei 16 seconden voor. De Amerikaanse Molly Seidel pakte op 26 seconden het brons.
Voor Jepchirchir, die in 2020 de marathon van Valencia won in 2.17.16, is het de grootste zege uit haar loopbaan op de marathon. Ze werd eerder twee keer wereldkampioene op de halve marathon. Jepchirchir liep in de slotfase weg bij haar landgenote Kosgei, die in 2019 het wereldrecord in de marathon van Chicago op 2.14.04 zette.
Andrea Deelstra kwam binnen als 44e. De 36-jarige atlete gaf 9.45 minuten toe op de winnares uit Kenia. Het was de tweede olympische marathon voor Deelstra, die in Rio de Janeiro in 2016 als 60e eindigde. Jill Holterman die het veld met de topfavorieten al vroeg moest laten gaan in de wedstrijd kwam binnen als 63e. De 29-jarige atlete finishte op 18 minuten van Jepchirchir.
Afvalrace
De olympische marathon, waarvan al in 2019 was besloten om die vanwege de hitte te verplaatsen van Tokio naar het ruim 1000 kilometer noordelijker gelegen Sapporo, ging vanwege de verwachte warmte zaterdag een uur eerder dan aanvankelijk gepland van start, om 6 uur 's ochtends. In temperaturen van rond de 30 graden met een hoge luchtvochtigheid werd het al snel een afvalrace, waarin een tempoversnelling van de twee Keniaanse marathonloopsters op 33 kilometer een kopgroep van zo'n tien atletes uiteentrok.
Eerst moesten de Ethiopische Roza Dereje en de Duitse Melat Kejeta eraf, nadat de laatste Japanse Mao Ichiyama de kopgroep kort daarvoor had moeten laten gaan. Na 37 kilometer haakte de Israëlische Lonah Salpeter af en stapte vlak daarna eruit. Ook de Amerikaanse Seidel moest een gaatje laten, maar hield de twee Keniaanse atletes in zicht. Jepchirchir loste haar landgenote op 40 kilometer en liep onbedreigd naar het goud. Seidel volgde op korte achterstand voor het brons.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
12 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
47 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
1 dag geleden