Keniaanse atleet wil parcoursrecord marathon Rotterdam terug
ROTTERDAM (ANP) - De tweevoudig winnaar van de marathon van Rotterdam Marius Kipserem staat daar over een kleine drie maanden ook weer aan de start. Kipserem zegt dat hij het parcoursrecord, dat hij in 2019 op 2.04.11 zette, wil heroveren. Drie maanden geleden dook de Belg Bashir Abdi in Rotterdam onder de tijd van de Keniaan met een tijd van 2.03.36. Toen werd Kipserem tweede.
Met de tijd van 2.03.36 liep Abdi tijdens de vorige editie een Europees record en de snelste tijd ooit in Nederland. Een paar maanden eerder won Abdi olympisch brons. Ook zijn Nederlandse vriend Abdi Nageeye, winnaar van olympisch zilver, doet op 10 april mee in Rotterdam. Tijdens de Spelen in Japan zweepte Nageeye de Belg in de laatste kilometer op ook voor het podium te gaan.
"Nadat we eerder al Nageeye en Abdi konden presenteren, krijgt het deelnemersveld met de komst van Kipserem nog meer allure", zegt directeur van de marathon Remco Barbier. "Ik verwacht een spannende en zeer snelle race."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
20 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden