Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaanse atleet wil parcoursrecord marathon Rotterdam terug

Keniaanse atleet wil parcoursrecord marathon Rotterdam terug

ROTTERDAM (ANP) - De tweevoudig winnaar van de marathon van Rotterdam Marius Kipserem staat daar over een kleine drie maanden ook weer aan de start. Kipserem zegt dat hij het parcoursrecord, dat hij in 2019 op 2.04.11 zette, wil heroveren. Drie maanden geleden dook de Belg Bashir Abdi in Rotterdam onder de tijd van de Keniaan met een tijd van 2.03.36. Toen werd Kipserem tweede.

Met de tijd van 2.03.36 liep Abdi tijdens de vorige editie een Europees record en de snelste tijd ooit in Nederland. Een paar maanden eerder won Abdi olympisch brons. Ook zijn Nederlandse vriend Abdi Nageeye, winnaar van olympisch zilver, doet op 10 april mee in Rotterdam. Tijdens de Spelen in Japan zweepte Nageeye de Belg in de laatste kilometer op ook voor het podium te gaan.

"Nadat we eerder al Nageeye en Abdi konden presenteren, krijgt het deelnemersveld met de komst van Kipserem nog meer allure", zegt directeur van de marathon Remco Barbier. "Ik verwacht een spannende en zeer snelle race."

Meer uit Sport

Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

10 uur geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

11 uur geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

12 uur geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

12 uur geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

13 uur geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

15 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

17 uur geleden