Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaan Omanyala krijgt alsnog visum VS voor WK atletiek

Keniaan Omanyala krijgt alsnog visum VS voor WK atletiek

EUGENE (ANP) - Ferdinand Omanyala, de snelste man van Afrika, krijgt alsnog een visum voor de Verenigde Staten zodat hij mee kan doen aan de WK atletiek. Dat meldde zijn coach donderdag tegen persbureau AFP.

Omanyala had eerder donderdag laten weten dat hij niet kon meedoen aan de wereldkampioenschappen atletiek in Eugene vanwege vertraging met zijn visum. "Zelfs als ik vandaag een visum krijg, is het te laat", zei de teleurgestelde Keniaanse atleet, die zou starten op de 100 meter, waarvan de series vrijdag al op het programma staan.

"Omanyala heeft deze ochtend zijn visum gekregen bij het ministerie van Sport. Hij kan vanavond op de vlucht zitten en morgenochtend arriveren in Oregon", aldus zijn coach Duncan Ayiemba.

De Keniaanse atletiekteams zouden maandag en dinsdag in twee groepen naar de Verenigde Staten vertrekken, maar naast Omanyala kregen ook enkele andere atleten niet op tijd hun visum.

Meer uit Sport

Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

1 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

1 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

1 uur geleden
Arsenal na magere zege op Mansfield Town naar kwartfinale FA Cup

MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.

2 uur geleden
Paraskiër De Langen viert 'hele bijzondere' medaille op afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."

2 uur geleden
Schaatsers in achterhoede bij WK allround, Stolz wint 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.

3 uur geleden
Wielrenster Chabbey wint voorjaarsklassieker Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.

3 uur geleden