Keniaan Omanyala krijgt alsnog visum VS voor WK atletiek
EUGENE (ANP) - Ferdinand Omanyala, de snelste man van Afrika, krijgt alsnog een visum voor de Verenigde Staten zodat hij mee kan doen aan de WK atletiek. Dat meldde zijn coach donderdag tegen persbureau AFP.
Omanyala had eerder donderdag laten weten dat hij niet kon meedoen aan de wereldkampioenschappen atletiek in Eugene vanwege vertraging met zijn visum. "Zelfs als ik vandaag een visum krijg, is het te laat", zei de teleurgestelde Keniaanse atleet, die zou starten op de 100 meter, waarvan de series vrijdag al op het programma staan.
"Omanyala heeft deze ochtend zijn visum gekregen bij het ministerie van Sport. Hij kan vanavond op de vlucht zitten en morgenochtend arriveren in Oregon", aldus zijn coach Duncan Ayiemba.
De Keniaanse atletiekteams zouden maandag en dinsdag in twee groepen naar de Verenigde Staten vertrekken, maar naast Omanyala kregen ook enkele andere atleten niet op tijd hun visum.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
7 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
8 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden