Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keniaan Kipruto wint 125e editie van marathon in Boston

Keniaan Kipruto wint 125e editie van marathon in Boston

BOSTON (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft de 125e editie van de marathon in Boston op zijn naam geschreven. De Afrikaanse hardloper zegevierde in een tijd van 2 uur, 9 minuten en 51 seconden. Het was zijn eerste overwinning in één van de zes grote marathons. Chicago, Tokio, Londen, Berlijn en New York zijn de andere majors in deze atletiekdiscipline.

Kipruto won in mei ook al de marathon van Praag. In Boston ging de 30-jarige atleet er op minder dan 10 kilometer voor het einde vandoor waarna hij solo over de finish kwam, luid bejubeld door het publiek in de straten van de Amerikaanse stad. De Ethiopiër Lemi Berhanu, die in 2016 de beste was in Boston, eindigde als tweede op 46 seconden van de winnaar. Zijn landgenoot Jemal Yimer kwam kort achter hem als derde binnen.

Bij de vrouwen zegevierde Diana Kipyogei, eveneens uit Kenia. Ze finishte in een tijd van 2.24.45. Haar landgenoten Edna Kiplagat (2.25.09) en Mary Ngugi (2.25.20) haalden eveneens het podium. Kiplagat zegevierde in 2017 in Boston.

De marathon in Boston is de oudste jaarlijkse marathon ter wereld. Deze befaamde wedstrijd wordt normaal in april afgewerkt, maar door de coronapandemie moest het hardloopfestijn naar oktober worden verschoven. Vorig jaar ging de marathon van Boston niet door.

Meer uit Sport

Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

50 minuten geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

2 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

8 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

22 uur geleden