Keniaan Kandie snelt in Valencia naar wereldrecord halve marathon
VALENCIA (ANP) - De Keniaanse atleet Kibiwott Kandie heeft in Valencia het wereldrecord op de halve marathon flink aangescherpt. De 24-jarige Keniaan legde de bijna 21,1 kilometer door de Spaanse stad af in 57 minuten en 32 seconden. Kandie dook daarmee bijna een halve minuut onder het wereldrecord van zijn landgenoot Geoffrey Kamworor, die vorig jaar in Kopenhagen de halve marathon aflegde in 58.01.
Het leverde de Keniaan naast de overwinningspremie ook een bonus van 100.000 euro op. Kandie liep in de laatste honderden meters weg bij Jacob Kiplimo uit Oeganda, die in 57.37 als tweede finishte. Ook de nummers 3 en 4 van de race, de Kenianen Rhonex Kipruto en Alexander Mutiso, bleven met respectievelijk 57.49 en 57.59 onder het oude wereldrecord.
Bij de vrouwen ging de zege naar Genzebe Dibaba. De 29-jarige Ethiopische, die debuteerde op de halve marathon, zegevierde in een parcoursrecord van 1.05.18.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
20 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
13 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
22 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geleden