Kenia rouwt om dood van 'marathonloper van de toekomst' Kiptum
NAIROBI (ANP) - De onverwachte dood van marathonloper Kelvin Kiptum is hard aangekomen in Kenia. Zelfs president William Ruto treurde om de 'atleet van onze toekomst', meldde hij op X. De 24-jarige Kiptum, met een tijd van 2.00.35 houder van het wereldrecord op de marathon, kwam om het leven door een verkeersongeluk.
"Hij was een buitengewone atleet die een buitengewoon stempel heeft gedrukt op de sport", aldus Ruto. "Kiptum was zonder twijfel een van de beste atleten ter wereld, die door barrières brak om een marathonrecord te vestigen."
Kiptum was de bestuurder van de auto, die door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tot stilstand kwam tegen een boom. De atleet en zijn Rwandese coach Gervais Hakizimana overleden meteen. De vrouw die met hen reisde, overleefde de crash en is met zware verwondingen opgenomen in een ziekenhuis.
Geschokt
De voormalige Keniaanse premier Raila Odinga noemde het overlijden van Kiptum "verschrikkelijk nieuws". "We rouwen om het verlies van een opmerkelijk individu, de wereldrecordhouder en een Keniaans atletiekicoon."
Tweevoudig olympisch kampioen op de 800 meter David Rudisha was een van de vele Keniaanse topatleten die geschokt reageerden en hun medeleven betuigden aan de nabestaanden. Kiptum was vader van een zoon en een dochter.
Stormachtige opkomst
Kiptum maakte een stormachtige opkomst in de marathonwereld. Hij debuteerde in december 2022 met winst in de marathon van Valencia in 2.01.53, op dat moment de vierde tijd ooit. In april 2023 ging hij nog harder in Londen en won daar de 42,195 kilometer in 2.01.25. In oktober volgde in Chicago, in zijn derde marathon, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij liep 34 seconden van de oude recordtijd (2.01.09) van zijn legendarische landgenoot Eliud Kipchoge af.
De atleet kondigde in november aan mee te doen aan de marathon van Rotterdam in april. Hij hoopte daar voor het eerst onder de twee uur te lopen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
14 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.
16 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.
16 uur geledenHAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.
20 uur geledenHAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
20 uur geleden