Kenia rouwt om dood van 'marathonloper van de toekomst' Kiptum
NAIROBI (ANP) - De onverwachte dood van marathonloper Kelvin Kiptum is hard aangekomen in Kenia. Zelfs president William Ruto treurde om de 'atleet van onze toekomst', meldde hij op X. De 24-jarige Kiptum, met een tijd van 2.00.35 houder van het wereldrecord op de marathon, kwam om het leven door een verkeersongeluk.
"Hij was een buitengewone atleet die een buitengewoon stempel heeft gedrukt op de sport", aldus Ruto. "Kiptum was zonder twijfel een van de beste atleten ter wereld, die door barrières brak om een marathonrecord te vestigen."
Kiptum was de bestuurder van de auto, die door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tot stilstand kwam tegen een boom. De atleet en zijn Rwandese coach Gervais Hakizimana overleden meteen. De vrouw die met hen reisde, overleefde de crash en is met zware verwondingen opgenomen in een ziekenhuis.
Geschokt
De voormalige Keniaanse premier Raila Odinga noemde het overlijden van Kiptum "verschrikkelijk nieuws". "We rouwen om het verlies van een opmerkelijk individu, de wereldrecordhouder en een Keniaans atletiekicoon."
Tweevoudig olympisch kampioen op de 800 meter David Rudisha was een van de vele Keniaanse topatleten die geschokt reageerden en hun medeleven betuigden aan de nabestaanden. Kiptum was vader van een zoon en een dochter.
Stormachtige opkomst
Kiptum maakte een stormachtige opkomst in de marathonwereld. Hij debuteerde in december 2022 met winst in de marathon van Valencia in 2.01.53, op dat moment de vierde tijd ooit. In april 2023 ging hij nog harder in Londen en won daar de 42,195 kilometer in 2.01.25. In oktober volgde in Chicago, in zijn derde marathon, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij liep 34 seconden van de oude recordtijd (2.01.09) van zijn legendarische landgenoot Eliud Kipchoge af.
De atleet kondigde in november aan mee te doen aan de marathon van Rotterdam in april. Hij hoopte daar voor het eerst onder de twee uur te lopen.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de tweede keer op rij het puntenklassement in de Tour de France Femmes gewonnen. De sprintster van SD Worx - Protime verzekerde zich met winst in de tussensprint in de slotrit met start en finish in Nice van een onoverbrugbare voorsprong in het klassement en hoefde daarna alleen nog te finishen.
1 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez verdedigde in de slotetappe met start en finish in Nice de gele leiderstrui met succes door die ook op haar naam te schrijven.
3 uur geledenWIELICZKA (ANP) - Wielrenner Marco Brenner heeft de Ronde van Polen gewonnen. De Duitser van Tudor Cycling nam na de afsluitende tijdrit in Wieliczka de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaan Christian Scaroni. De Zwitser Stefan Küng won de slotetappe.
5 uur geledenNICE (ANP) - De wielrensters van de Tour de France Femmes zijn met Demi Vollering in het geel vertrokken voor de slotetappe. De negende rit over 99,2 kilometer voert het peloton in vier rondes vier keer over de Col d'Èze. Zowel de start als de finish is in Nice.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - De Spaanse motorcoureur Raúl Fernández heeft de Grote Prijs van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven en zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt in de MotoGP. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, eindigde als tweede voor de Italiaan Marco Bezzecchi.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - De Nederlandse motorcoureur Collin Veijer (21) is vroeg uitgevallen in de Moto2-race bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Staphorster startte vanaf de vijftiende plek en ging in de openingsronde onderuit op het circuit van Silverstone.
9 uur geledenTORONTO (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft drie weken voor de US Open een pijnlijke nederlaag geleden. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor in de nacht van zaterdag op zondag op het WTA-toernooi in het Canadese Toronto in de vierde ronde van de Russische Ekaterina Alexandrova: 6-7 (3) 6-4 4-6.
12 uur geleden