Kenia rouwt om dood van 'marathonloper van de toekomst' Kiptum
NAIROBI (ANP) - De onverwachte dood van marathonloper Kelvin Kiptum is hard aangekomen in Kenia. Zelfs president William Ruto treurde om de 'atleet van onze toekomst', meldde hij op X. De 24-jarige Kiptum, met een tijd van 2.00.35 houder van het wereldrecord op de marathon, kwam om het leven door een verkeersongeluk.
"Hij was een buitengewone atleet die een buitengewoon stempel heeft gedrukt op de sport", aldus Ruto. "Kiptum was zonder twijfel een van de beste atleten ter wereld, die door barrières brak om een marathonrecord te vestigen."
Kiptum was de bestuurder van de auto, die door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tot stilstand kwam tegen een boom. De atleet en zijn Rwandese coach Gervais Hakizimana overleden meteen. De vrouw die met hen reisde, overleefde de crash en is met zware verwondingen opgenomen in een ziekenhuis.
Geschokt
De voormalige Keniaanse premier Raila Odinga noemde het overlijden van Kiptum "verschrikkelijk nieuws". "We rouwen om het verlies van een opmerkelijk individu, de wereldrecordhouder en een Keniaans atletiekicoon."
Tweevoudig olympisch kampioen op de 800 meter David Rudisha was een van de vele Keniaanse topatleten die geschokt reageerden en hun medeleven betuigden aan de nabestaanden. Kiptum was vader van een zoon en een dochter.
Stormachtige opkomst
Kiptum maakte een stormachtige opkomst in de marathonwereld. Hij debuteerde in december 2022 met winst in de marathon van Valencia in 2.01.53, op dat moment de vierde tijd ooit. In april 2023 ging hij nog harder in Londen en won daar de 42,195 kilometer in 2.01.25. In oktober volgde in Chicago, in zijn derde marathon, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij liep 34 seconden van de oude recordtijd (2.01.09) van zijn legendarische landgenoot Eliud Kipchoge af.
De atleet kondigde in november aan mee te doen aan de marathon van Rotterdam in april. Hij hoopte daar voor het eerst onder de twee uur te lopen.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
19 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
53 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
22 uur geleden