Kenia met wereldrecordhouders op marathon Spelen
NAIROBI (ANP) - Eliud Kipchoge en Brigid Kosgei, de wereldrecordhouders op de marathon, gaan naar de Olympische Spelen. De Keniaanse atletiekbond heeft de snelste man en snelste vrouw ter wereld op het klassieke looponderdeel nu officieel geselecteerd voor de Spelen van komende zomer in Japan. De marathon wordt niet in Tokio gelopen vanwege de hoge temperaturen daar, maar in het 800 kilometer noordelijker gelegen Sapporo.
Kipchoge (35) veroverde vier jaar geleden in Rio de Janeiro olympisch goud. De Keniaan heeft met 2.01.39 het wereldrecord in handen. Kipchoge wist vorig jaar in Wenen de 42,195 kilometer binnen 2 uur af te leggen, in 1.59.40. Die tijd wordt echter niet als wereldrecord erkend vanwege de speciale omstandigheden waarin Kipchoge liep.
De 25-jarige Kosgei verbeterde in oktober in Chicago het zestien jaar oude wereldrecord van Paula Radcliffe (2.15.25) tot 2.14.04. Ze gaat voor het eerst naar de Spelen. Haar 36-jarige landgenote Vivian Cheruiyot doet al voor de vijfde keer mee, maar loopt wel voor het eerst de olympische marathon. Cheruiyot was er in 2000 in Sydney al bij. Ze veroverde bij de Spelen van 2016 goud op de 5000 meter en ging zich daarna toeleggen op de marathon.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
16 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
21 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden