Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenia met wereldrecordhouders op marathon Spelen

Kenia met wereldrecordhouders op marathon Spelen

NAIROBI (ANP) - Eliud Kipchoge en Brigid Kosgei, de wereldrecordhouders op de marathon, gaan naar de Olympische Spelen. De Keniaanse atletiekbond heeft de snelste man en snelste vrouw ter wereld op het klassieke looponderdeel nu officieel geselecteerd voor de Spelen van komende zomer in Japan. De marathon wordt niet in Tokio gelopen vanwege de hoge temperaturen daar, maar in het 800 kilometer noordelijker gelegen Sapporo.

Kipchoge (35) veroverde vier jaar geleden in Rio de Janeiro olympisch goud. De Keniaan heeft met 2.01.39 het wereldrecord in handen. Kipchoge wist vorig jaar in Wenen de 42,195 kilometer binnen 2 uur af te leggen, in 1.59.40. Die tijd wordt echter niet als wereldrecord erkend vanwege de speciale omstandigheden waarin Kipchoge liep.

De 25-jarige Kosgei verbeterde in oktober in Chicago het zestien jaar oude wereldrecord van Paula Radcliffe (2.15.25) tot 2.14.04. Ze gaat voor het eerst naar de Spelen. Haar 36-jarige landgenote Vivian Cheruiyot doet al voor de vijfde keer mee, maar loopt wel voor het eerst de olympische marathon. Cheruiyot was er in 2000 in Sydney al bij. Ze veroverde bij de Spelen van 2016 goud op de 5000 meter en ging zich daarna toeleggen op de marathon.

Meer uit Sport

Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

2 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

2 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

16 uur geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

17 uur geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

18 uur geleden
Bijrol voor Vollering en Nooijen in WK-tijdrit, Reusser wint weer

MONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).

20 uur geleden
Van der Poel wint slotrit Ronde van Luxemburg na lange solo

LUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.

21 uur geleden