Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenia met wereldrecordhouders op marathon Spelen

Kenia met wereldrecordhouders op marathon Spelen

NAIROBI (ANP) - Eliud Kipchoge en Brigid Kosgei, de wereldrecordhouders op de marathon, gaan naar de Olympische Spelen. De Keniaanse atletiekbond heeft de snelste man en snelste vrouw ter wereld op het klassieke looponderdeel nu officieel geselecteerd voor de Spelen van komende zomer in Japan. De marathon wordt niet in Tokio gelopen vanwege de hoge temperaturen daar, maar in het 800 kilometer noordelijker gelegen Sapporo.

Kipchoge (35) veroverde vier jaar geleden in Rio de Janeiro olympisch goud. De Keniaan heeft met 2.01.39 het wereldrecord in handen. Kipchoge wist vorig jaar in Wenen de 42,195 kilometer binnen 2 uur af te leggen, in 1.59.40. Die tijd wordt echter niet als wereldrecord erkend vanwege de speciale omstandigheden waarin Kipchoge liep.

De 25-jarige Kosgei verbeterde in oktober in Chicago het zestien jaar oude wereldrecord van Paula Radcliffe (2.15.25) tot 2.14.04. Ze gaat voor het eerst naar de Spelen. Haar 36-jarige landgenote Vivian Cheruiyot doet al voor de vijfde keer mee, maar loopt wel voor het eerst de olympische marathon. Cheruiyot was er in 2000 in Sydney al bij. Ze veroverde bij de Spelen van 2016 goud op de 5000 meter en ging zich daarna toeleggen op de marathon.

Meer uit Sport

Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

4 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

4 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

6 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

6 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

6 uur geleden
Verstappen wint GP Mexico, Antonelli jongste wereldkampioen ooit

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.

7 uur geleden
GP van Mexico hervat na crash Bottas: Verstappen leidt

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.

7 uur geleden