Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenia maakt importmarkt heffingsvrij voor producten uit de EU

Kenia maakt importmarkt heffingsvrij voor producten uit de EU

BRUSSEL (ANP) - Kenia schaft de komende vijftien jaar geleidelijk de importheffingen van de meeste goederen uit de EU af. Dat is het resultaat van een handelsovereenkomst tussen de Europese Unie en Kenia die eind vorig jaar werd getekend en nu in werking treedt.

Andersom gaat de Europese markt per direct volledig open voor vrijwel alle Keniaanse producten, behalve wapens. Op dit moment levert Kenia aan EU-landen vooral groenten, fruit en bloemen. Kenia importeert uit de EU onder meer chemische producten en machines.

Dat de importquota en heffingen niet gelijktijdig voor beide partijen worden afgeschaft, gebeurt vaker bij handelsovereenkomsten. De bedoeling is de Keniaanse markt kans te geven zich langzaam aan te passen. Zo moet worden voorkomen dat Kenia opeens wordt overspoeld met Europese producten.

Hoop op beter vestigingsklimaat

De handelsovereenkomst past in de ambitie van de Europese Unie om nauwere banden aan te gaan met Afrikaanse landen, niet alleen om de handel, waaronder die van zeldzame grondstoffen, maar ook om politieke stabiliteit in Afrika te helpen behouden.

Het is onderdeel van een veel bredere overeenkomst tussen de EU en Oost-Afrikaanse landen met onder meer afspraken over duurzaamheid in de landbouw en over rechten van werknemers. Heldere juridische afspraken kunnen ook over en weer een beter vestigingsklimaat creëren, zo is de hoop.

Keniaanse import

De EU is voor Kenia de belangrijkste bestemming van exportproducten. Producten die Kenia nu invoert komen vooral uit China, de Verenigde Arabische Emiraten en India. De EU komt pas daarna.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

4 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

6 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

7 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

8 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

9 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

9 uur geleden