Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenia houdt vast aan zelfde marathonlopers voor Spelen

Kenia houdt vast aan zelfde marathonlopers voor Spelen

NAIROBI (ANP/AFP) - De atleten waarmee Kenia komende zomer in Sapporo aan de marathon op de Olympische Spelen deelneemt zijn dezelfde die vorig jaar waren aangewezen. Onder hen is titelverdediger en wereldrecordhouder Eliud Kipchoge en Brigid Kosgei, de houdster van het wereldrecord bij de vrouwen. De Spelen van Tokio werden vorig jaar met een jaar uitgesteld vanwege de coronapandemie.

De ploeg, die verder bestaat uit Lawrence Cherono, winnaar van WK-brons Amos Kipruto, regerend wereldkampioene Ruth Chepngetich en Vivian Cheruiyot, trekt zich vanaf 3 maart terug in een bubbel om coronabesmetting te voorkomen. Dat gebeurt in Kaptagat, in het noordwesten van Kenia.

"Wij blijven bij dezelfde selectie voor de marathon als vorig jaar. De atleten zullen op hun best zijn om de strijd aan te gaan met de concurrentie. Een winnend team hoef je niet te veranderen", zei Barnabas Korir namens de atletiekbond van het Afrikaanse land.

De Olympische Spelen zijn van 23 juli tot en met 8 augustus. Vanwege de verwachte hitte in Tokio worden de marathons gelopen in het noordelijker gelegen Sapporo.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

1 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

1 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

1 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

2 uur geleden
Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

5 uur geleden
Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

6 uur geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

7 uur geleden