Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kenia biedt overleden Kiptum 'passend heroïsch afscheid'

Kenia biedt overleden Kiptum 'passend heroïsch afscheid'

NAIROBI (ANP) - De regering van Kenia bereidt een grootse uitvaart voor van de verongelukte marathonloper Kelvin Kiptum. De wereldrecordhouder zal op 24 februari worden begraven in zijn woonplaats Chepsamo, waarbij de regering alles regelt en betaalt, aldus de Keniaanse atletiekfederatie.

Kiptum kwam zondagavond om het leven door een eenzijdig verkeersongeval op de weg van Kiptagat naar Eldoret. De 24-jarige atleet overleed ter plaatse, evenals zijn coach Gervais Hakizimana. Kiptum liep in oktober als eerste man de marathon onder de 2 uur en 1 minuut en zette het wereldrecord op 2.00.35.

"Ter ere van Kenia's overleden wereldrecordhouder op de marathon, een echte nationale held, zal de regering de familie van Kiptum steunen bij het nemen van een passend heroïsch afscheid", verklaarde de Keniaanse regering. Volgens de woordvoerder van de atletiekfederatie zullen president William Ruto en voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekfederatie de uitvaart bijwonen.

Meer uit Sport

Hockeyers moeten van Brinkman iets verzinnen tegen hoge ballen

AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.

8 uur geleden
Delmee ziet hockeyers gedisciplineerd winnen van Argentinië

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers heeft zijn ploeg gedisciplineerd de zege zien grijpen tegen Argentinië. "Ik denk dat we goed gespeeld hebben en terecht hebben gewonnen", zei hij na afloop van de 3-1-zege in de tweede WK-wedstrijd. "Wellicht zag het er soms wat saai uit tegen een ploeg die zo verdedigend speelt, maar ik vind toch dat we voldoende gecreëerd hebben. We hadden vaker kunnen scoren, maar dan doe je Argentinië misschien ook tekort."

8 uur geleden
Hockeyers naar winnaarspoule op WK na zege op Argentinië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-1 de tweede groepswedstrijd van Argentinië.

9 uur geleden
Venus Williams en Stephens krijgen wildcard voor US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennissters Venus Williams en Sloane Stephens mogen met een wildcard aan de US Open deelnemen. Dat heeft de organisatie van het laatste grandslamtoernooi van het jaar in New York bekendgemaakt.

10 uur geleden
Mountainbikester Terpstra (35) stopt na WK eind deze maand

DEN HAAG (ANP) - Anne Terpstra stopt na de WK, eind deze maand, met mountainbiken. Dat heeft de 35-jarige Zeeuwse bekendgemaakt via sociale media. "Het einde van mijn carrière nadert en er zullen nieuwe dingen beginnen", schreef ze op Instagram.

10 uur geleden
Formule 1-coureur Albon (30) blijft actief voor Williams

LONDEN (ANP) - Alex Albon blijft als coureur actief voor Williams. Dat maakte het Formule 1-team dinsdag bekend. De 30-jarige Thai rijdt sinds 2022 bij het voormalige kampioensteam.

13 uur geleden
Portugees OM begint onderzoek naar dood wielrenner Tarling (19)

LISSABON (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Portugal is een onderzoek begonnen naar de dood van het 19-jarige wielertalent Finlay Tarling. De wielrenner uit Wales kwam vrijdag om het leven door een botsing met een auto tijdens de achtste etappe in de Ronde van Portugal. Die wagen was geen onderdeel van de officiële karavaan.

14 uur geleden