Kendrion verwacht langere chiptekorten in auto-industrie
AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion verwacht dat de chiptekorten en problemen in de wereldwijde leveringsketen voorlopig zullen aanhouden. Kendrion is een belangrijke toeleverancier aan de auto-industrie en vanwege die chiptekorten en leveringsproblemen hebben veel autoproducenten de productie moeten verlagen.
Ondanks de chiptekorten wist Kendrion in het derde kwartaal wel zijn omzet op te voeren, dankzij een grote vraag naar zijn producten door het economisch herstel van de coronacrisis. De omzet steeg met 15 procent naar ruim 113 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. De aan de beurs in Amsterdam genoteerde onderneming zag bij alle divisies de verkopen toenemen, ook bij de automotive-tak ondanks de productieverstoringen door de chiptekorten. Volgens Kendrion zullen die tekorten waarschijnlijk tot in de loop van volgend jaar voortduren.
Kendrion maakt zogenoemde actuatoren. Die apparaatjes, die een bepaalde situatie meten en daarop hun stand aanpassen, maakt het bedrijf voor onder meer voertuigen. Verder is het concern actief met industriële remmen, die onder meer worden gebruikt in windmolens, maar ook in productierobots en andere apparaten met elektromotoren.
Het bedrijf is bezig zijn prijzen te verhogen om zo de gestegen grondstoffenkosten te compenseren. De nettowinst kwam uit op 2,9 miljoen euro tegen 1,6 miljoen euro een jaar geleden.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
24 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.
4 uur geleden