Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion hoopt dat de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketens in de tweede helft van dit jaar zullen afzwakken. Het bedrijf is onder meer een belangrijke toeleverancier aan de auto-industrie. Door bijvoorbeeld tekorten aan computerchips hebben veel autobouwers minder kunnen produceren.

Door die lagere autoproductie had Kendrion ook tegenwind bij zijn automotive-activiteiten. Voor dit jaar wordt door marktonderzoekers verwacht dat de productie in de autosector zal kunnen herstellen, wat weer gunstig zal zijn voor Kendrion. De onderneming levert ook technologie voor elektrische auto's.

Maar het bedrijf is verder ook sterk vertegenwoordigd in systemen voor de energietransitie, zoals industriële remmen die onder meer worden gebruikt in windmolens. Volgens topman Joep van Beurden komt nu 80 procent van de omzet uit producten die gerelateerd zijn aan de energietransitie.

De omzet van Kendrion ging vorig jaar met 17 procent omhoog naar 464 miljoen euro. Daarbij werd een bedrijfsresultaat behaald van 27,8 miljoen euro, wat bijna een verdubbeling is ten opzichte van een jaar eerder. Van Beurden stelt dat het concern sterke resultaten heeft behaald onder moeilijke marktomstandigheden.

Meer uit Financieel

Mobiele storing bij telecomaanbieder Odido

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.

32 minuten geleden
Hof: oud-ING-topman Hamers niet verder strafrechtelijk vervolgd

DEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.

42 minuten geleden
Noorwegen stelt mijnbouw op zeebodem jarenlang uit

OSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.

2 uur geleden
Voorlopig akkoord alle EU-instituten over importstop Russisch lng

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.

2 uur geleden
Damrak volgt Wall Street omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.

3 uur geleden
Heijmans krijgt grote opdracht van TenneT voor elektriciteitsnet

EDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.

3 uur geleden
FT: AI-bedrijf Anthropic mogelijk volgend jaar naar beurs

LONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.

4 uur geleden