Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion hoopt dat de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketens in de tweede helft van dit jaar zullen afzwakken. Het bedrijf is onder meer een belangrijke toeleverancier aan de auto-industrie. Door bijvoorbeeld tekorten aan computerchips hebben veel autobouwers minder kunnen produceren.

Door die lagere autoproductie had Kendrion ook tegenwind bij zijn automotive-activiteiten. Voor dit jaar wordt door marktonderzoekers verwacht dat de productie in de autosector zal kunnen herstellen, wat weer gunstig zal zijn voor Kendrion. De onderneming levert ook technologie voor elektrische auto's.

Maar het bedrijf is verder ook sterk vertegenwoordigd in systemen voor de energietransitie, zoals industriële remmen die onder meer worden gebruikt in windmolens. Volgens topman Joep van Beurden komt nu 80 procent van de omzet uit producten die gerelateerd zijn aan de energietransitie.

De omzet van Kendrion ging vorig jaar met 17 procent omhoog naar 464 miljoen euro. Daarbij werd een bedrijfsresultaat behaald van 27,8 miljoen euro, wat bijna een verdubbeling is ten opzichte van een jaar eerder. Van Beurden stelt dat het concern sterke resultaten heeft behaald onder moeilijke marktomstandigheden.

Meer uit Financieel

AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

36 minuten geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

1 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

1 uur geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

1 uur geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

1 uur geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

2 uur geleden