Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion hoopt dat de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketens in de tweede helft van dit jaar zullen afzwakken. Het bedrijf is onder meer een belangrijke toeleverancier aan de auto-industrie. Door bijvoorbeeld tekorten aan computerchips hebben veel autobouwers minder kunnen produceren.

Door die lagere autoproductie had Kendrion ook tegenwind bij zijn automotive-activiteiten. Voor dit jaar wordt door marktonderzoekers verwacht dat de productie in de autosector zal kunnen herstellen, wat weer gunstig zal zijn voor Kendrion. De onderneming levert ook technologie voor elektrische auto's.

Maar het bedrijf is verder ook sterk vertegenwoordigd in systemen voor de energietransitie, zoals industriële remmen die onder meer worden gebruikt in windmolens. Volgens topman Joep van Beurden komt nu 80 procent van de omzet uit producten die gerelateerd zijn aan de energietransitie.

De omzet van Kendrion ging vorig jaar met 17 procent omhoog naar 464 miljoen euro. Daarbij werd een bedrijfsresultaat behaald van 27,8 miljoen euro, wat bijna een verdubbeling is ten opzichte van een jaar eerder. Van Beurden stelt dat het concern sterke resultaten heeft behaald onder moeilijke marktomstandigheden.

Meer uit Financieel

OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

11 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

32 minuten geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

1 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

2 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

2 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

4 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

4 uur geleden