Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

Kendrion hoopt op afzwakking leveringsproblemen later dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektromagnetische componenten Kendrion hoopt dat de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketens in de tweede helft van dit jaar zullen afzwakken. Het bedrijf is onder meer een belangrijke toeleverancier aan de auto-industrie. Door bijvoorbeeld tekorten aan computerchips hebben veel autobouwers minder kunnen produceren.

Door die lagere autoproductie had Kendrion ook tegenwind bij zijn automotive-activiteiten. Voor dit jaar wordt door marktonderzoekers verwacht dat de productie in de autosector zal kunnen herstellen, wat weer gunstig zal zijn voor Kendrion. De onderneming levert ook technologie voor elektrische auto's.

Maar het bedrijf is verder ook sterk vertegenwoordigd in systemen voor de energietransitie, zoals industriƫle remmen die onder meer worden gebruikt in windmolens. Volgens topman Joep van Beurden komt nu 80 procent van de omzet uit producten die gerelateerd zijn aan de energietransitie.

De omzet van Kendrion ging vorig jaar met 17 procent omhoog naar 464 miljoen euro. Daarbij werd een bedrijfsresultaat behaald van 27,8 miljoen euro, wat bijna een verdubbeling is ten opzichte van een jaar eerder. Van Beurden stelt dat het concern sterke resultaten heeft behaald onder moeilijke marktomstandigheden.

Meer uit Financieel

Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

59 minuten geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

1 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

1 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

2 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

5 uur geleden