Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kendrick Lamar wint meeste Grammy's

Kendrick Lamar wint meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP) - Kendrick Lamar is de grote winnaar bij de uitreiking van de Grammy Awards. De rapper won in de Crypto.com Arena in Los Angeles vijf prijzen in een ceremonie die verder vooral door vrouwelijke artiesten werd gedomineerd. Ook was er veel aandacht voor de verwoestende bosbranden waarmee Los Angeles vorige maand te maken kreeg.

Lamar won twee van de drie belangrijkste prijzen: met zijn disstrack gericht aan Drake kreeg hij zowel de prijs voor Record of the Year als voor Song of the Year. De andere grote prijs, voor Album of the Year, ging naar Beyoncé en haar countryalbum COWBOY CARTER. Hoewel ze de artiest met de meeste Grammy's ooit is (nu 35 stuks), won ze die categorie tot dit jaar nog nooit. Ook werd ze de eerste zwarte vrouw die een award voor beste countryalbum won.

In de hoofdshow werden de overige vijf prijzen allemaal verdeeld onder vrouwen. Onder anderen Sabrina Carpenter (Best Pop Vocal Album), Chappell Roan (Best New Artist) en Shakira (Best Latin Pop Album) wonnen een gouden platenspelertje. Van de in totaal 94 te verdelen Grammy's won Lamar er vijf, Sierra Ferrell vier en Beyoncé en Charli XCX kwamen tot drie. Taylor Swift kon geen enkele van haar zes nominaties verzilveren.

Jimmy Carter

De in december overleden voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter kreeg postuum een Grammy voor het beste audioboek met zijn vertelling Last Sunday in Plains: A Centennial Celebration. Daarmee won hij zijn vierde Grammy.

Gedurende de hele show was er voortdurend aandacht voor de gevolgen van de recente bosbranden in Los Angeles. Er werden beelden getoond van de verwoestingen en er waren speciale optredens met een eerbetoon aan de stad. Een grote groep brandweerlieden kreeg een staande ovatie van de aanwezigen toen ze aan het slot het podium opkwamen om de laatste prijs van de avond uit te reiken. Kijkers konden tijdens de ceremonie ook doneren aan de slachtoffers van de branden, wat massaal werd gedaan. Vlak voor het einde van de show stond de teller op 7 miljoen dollar.

Meer uit Buitenland

Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

2 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

4 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

5 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

5 uur geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

6 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

7 uur geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

8 uur geleden