Kendrick Lamar wint meeste Grammy's
LOS ANGELES (ANP) - Kendrick Lamar is de grote winnaar bij de uitreiking van de Grammy Awards. De rapper won in de Crypto.com Arena in Los Angeles vijf prijzen in een ceremonie die verder vooral door vrouwelijke artiesten werd gedomineerd. Ook was er veel aandacht voor de verwoestende bosbranden waarmee Los Angeles vorige maand te maken kreeg.
Lamar won twee van de drie belangrijkste prijzen: met zijn disstrack gericht aan Drake kreeg hij zowel de prijs voor Record of the Year als voor Song of the Year. De andere grote prijs, voor Album of the Year, ging naar Beyoncé en haar countryalbum COWBOY CARTER. Hoewel ze de artiest met de meeste Grammy's ooit is (nu 35 stuks), won ze die categorie tot dit jaar nog nooit. Ook werd ze de eerste zwarte vrouw die een award voor beste countryalbum won.
In de hoofdshow werden de overige vijf prijzen allemaal verdeeld onder vrouwen. Onder anderen Sabrina Carpenter (Best Pop Vocal Album), Chappell Roan (Best New Artist) en Shakira (Best Latin Pop Album) wonnen een gouden platenspelertje. Van de in totaal 94 te verdelen Grammy's won Lamar er vijf, Sierra Ferrell vier en Beyoncé en Charli XCX kwamen tot drie. Taylor Swift kon geen enkele van haar zes nominaties verzilveren.
Jimmy Carter
De in december overleden voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter kreeg postuum een Grammy voor het beste audioboek met zijn vertelling Last Sunday in Plains: A Centennial Celebration. Daarmee won hij zijn vierde Grammy.
Gedurende de hele show was er voortdurend aandacht voor de gevolgen van de recente bosbranden in Los Angeles. Er werden beelden getoond van de verwoestingen en er waren speciale optredens met een eerbetoon aan de stad. Een grote groep brandweerlieden kreeg een staande ovatie van de aanwezigen toen ze aan het slot het podium opkwamen om de laatste prijs van de avond uit te reiken. Kijkers konden tijdens de ceremonie ook doneren aan de slachtoffers van de branden, wat massaal werd gedaan. Vlak voor het einde van de show stond de teller op 7 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
19 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn 39 anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
25 minuten geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
1 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.
3 uur geleden