Kendrick Lamar wint meeste Grammy's
LOS ANGELES (ANP) - Kendrick Lamar is de grote winnaar bij de uitreiking van de Grammy Awards. De rapper won in de Crypto.com Arena in Los Angeles vijf prijzen in een ceremonie die verder vooral door vrouwelijke artiesten werd gedomineerd. Ook was er veel aandacht voor de verwoestende bosbranden waarmee Los Angeles vorige maand te maken kreeg.
Lamar won twee van de drie belangrijkste prijzen: met zijn disstrack gericht aan Drake kreeg hij zowel de prijs voor Record of the Year als voor Song of the Year. De andere grote prijs, voor Album of the Year, ging naar Beyoncé en haar countryalbum COWBOY CARTER. Hoewel ze de artiest met de meeste Grammy's ooit is (nu 35 stuks), won ze die categorie tot dit jaar nog nooit. Ook werd ze de eerste zwarte vrouw die een award voor beste countryalbum won.
In de hoofdshow werden de overige vijf prijzen allemaal verdeeld onder vrouwen. Onder anderen Sabrina Carpenter (Best Pop Vocal Album), Chappell Roan (Best New Artist) en Shakira (Best Latin Pop Album) wonnen een gouden platenspelertje. Van de in totaal 94 te verdelen Grammy's won Lamar er vijf, Sierra Ferrell vier en Beyoncé en Charli XCX kwamen tot drie. Taylor Swift kon geen enkele van haar zes nominaties verzilveren.
Jimmy Carter
De in december overleden voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter kreeg postuum een Grammy voor het beste audioboek met zijn vertelling Last Sunday in Plains: A Centennial Celebration. Daarmee won hij zijn vierde Grammy.
Gedurende de hele show was er voortdurend aandacht voor de gevolgen van de recente bosbranden in Los Angeles. Er werden beelden getoond van de verwoestingen en er waren speciale optredens met een eerbetoon aan de stad. Een grote groep brandweerlieden kreeg een staande ovatie van de aanwezigen toen ze aan het slot het podium opkwamen om de laatste prijs van de avond uit te reiken. Kijkers konden tijdens de ceremonie ook doneren aan de slachtoffers van de branden, wat massaal werd gedaan. Vlak voor het einde van de show stond de teller op 7 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
5 uur geleden