Kendrick Lamar wint meeste Grammy's
LOS ANGELES (ANP) - Kendrick Lamar is de grote winnaar bij de uitreiking van de Grammy Awards. De rapper won in de Crypto.com Arena in Los Angeles vijf prijzen in een ceremonie die verder vooral door vrouwelijke artiesten werd gedomineerd. Ook was er veel aandacht voor de verwoestende bosbranden waarmee Los Angeles vorige maand te maken kreeg.
Lamar won twee van de drie belangrijkste prijzen: met zijn disstrack gericht aan Drake kreeg hij zowel de prijs voor Record of the Year als voor Song of the Year. De andere grote prijs, voor Album of the Year, ging naar Beyoncé en haar countryalbum COWBOY CARTER. Hoewel ze de artiest met de meeste Grammy's ooit is (nu 35 stuks), won ze die categorie tot dit jaar nog nooit. Ook werd ze de eerste zwarte vrouw die een award voor beste countryalbum won.
In de hoofdshow werden de overige vijf prijzen allemaal verdeeld onder vrouwen. Onder anderen Sabrina Carpenter (Best Pop Vocal Album), Chappell Roan (Best New Artist) en Shakira (Best Latin Pop Album) wonnen een gouden platenspelertje. Van de in totaal 94 te verdelen Grammy's won Lamar er vijf, Sierra Ferrell vier en Beyoncé en Charli XCX kwamen tot drie. Taylor Swift kon geen enkele van haar zes nominaties verzilveren.
Jimmy Carter
De in december overleden voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter kreeg postuum een Grammy voor het beste audioboek met zijn vertelling Last Sunday in Plains: A Centennial Celebration. Daarmee won hij zijn vierde Grammy.
Gedurende de hele show was er voortdurend aandacht voor de gevolgen van de recente bosbranden in Los Angeles. Er werden beelden getoond van de verwoestingen en er waren speciale optredens met een eerbetoon aan de stad. Een grote groep brandweerlieden kreeg een staande ovatie van de aanwezigen toen ze aan het slot het podium opkwamen om de laatste prijs van de avond uit te reiken. Kijkers konden tijdens de ceremonie ook doneren aan de slachtoffers van de branden, wat massaal werd gedaan. Vlak voor het einde van de show stond de teller op 7 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
6 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
11 uur geleden