Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman wil in Tour de France nog niet naar podium kijken

Kelderman wil in Tour de France nog niet naar podium kijken

CÉRET (ANP) - Wilco Kelderman (Bora-hansgrohe) bezet momenteel de zevende plek in het klassement van de Tour de France. De renner bleef voorlopig gespaard van pech en hoopt zondag in de etappe van Céret naar Andorre-la-Vieille zo lang mogelijk mee te strijden met de andere favorieten. "Het podium? Ik sta nog ver, ik bekijk het dag per dag."

Kelderman maakt voorlopig een goede indruk. Zijn tijdrit op dag vijf was iets minder en vorig weekend in de Alpen en op de Mont Ventoux moest hij enkele seconden prijsgeven op z’n rechtstreekse concurrenten. Dromen van het podium is niet onrealistisch want vijf renners staan binnen de minuut van elkaar voor de derde plek.

"Het waren drie pittige dagen", vertelt de kopman van Bora-hansgrohe. "Die waaierritten op donderdag en vrijdag waren lastig. Je moest de hele tijd de focus houden, maar ik houd er wel van. Meestal ligt me dat wel, zo’n waaierrit. Ik zie het altijd gebeuren, schuif goed naar voren en liefst was ik met 20 man weggereden, maar dat is helaas niet gelukt. Met Daniel Oss heb ik echt een goede ploegmaat in die strijd en ook Nils Politt is super sterk. Daar heb je veel aan in die waaieretappes. De etappe van zaterdag was een typische overgangsrit. Ik ben blij dat ik nog steeds goed sta in het klassement."

Het ideale scenario

Het gevoel van Kelderman is goed. "Ik ben goed, maar ook niet super. Het is de voorbije weken heel zwaar geweest. Eerst die regen en kou in de Alpen, dan die warmte de voorbije dagen. Je lichaam ziet wel af, maar iedereen in het peloton heeft het moeilijk. Ik rijd een goede Tour, maar ik heb nog niet echt een superdag gehad. Vorig jaar in de Giro had ik dat wel een paar dagen, dat je je gewoon super voelt en bergop alles lukt. Dat heb ik hier nog niet gehad."

"Ik voel me gewoon heel goed in deze ploeg, het gaat er heel relaxed aan toe, dat ligt me wel. Het draait gewoon lekker, dat is fijn om vast te stellen. In die waaierritten heb ik jongens die me goed omringen, in de bergen zijn er ook drie ploegmaten die zich perfect van hun taak kwijten. Het is een perfecte mix. Het podium? Daar ben ik nog niet. Ik sta zevende, ik bekijk het dag per dag en hoop wel om nog wat op te schuiven."

De etappe naar Andorra telt zo’n 4500 hoogtemeters en wordt wellicht een belangrijke rit voor het klassement. "Mijn ideale scenario? Een beetje hetzelfde als in die andere bergetappes", zegt hij. "Het is natuurlijk wel een kortere slotklim, dus het zal er iets explosiever aan toe gaan. De klim is ook vrij smal. De klimmetjes daarvoor zijn wel lastig, maar niet steil, dus de koers zal wel gecontroleerd worden. De hitte zal wellicht ook een rol spelen, dat laat zich echt wel voelen, dus het wordt een slijtageslag en hopelijk blijf ik tot het eind mee voorop."

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

6 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

7 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

10 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

11 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

13 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

14 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

22 uur geleden