Kelderman wil in Tour de France nog niet naar podium kijken
CÉRET (ANP) - Wilco Kelderman (Bora-hansgrohe) bezet momenteel de zevende plek in het klassement van de Tour de France. De renner bleef voorlopig gespaard van pech en hoopt zondag in de etappe van Céret naar Andorre-la-Vieille zo lang mogelijk mee te strijden met de andere favorieten. "Het podium? Ik sta nog ver, ik bekijk het dag per dag."
Kelderman maakt voorlopig een goede indruk. Zijn tijdrit op dag vijf was iets minder en vorig weekend in de Alpen en op de Mont Ventoux moest hij enkele seconden prijsgeven op z’n rechtstreekse concurrenten. Dromen van het podium is niet onrealistisch want vijf renners staan binnen de minuut van elkaar voor de derde plek.
"Het waren drie pittige dagen", vertelt de kopman van Bora-hansgrohe. "Die waaierritten op donderdag en vrijdag waren lastig. Je moest de hele tijd de focus houden, maar ik houd er wel van. Meestal ligt me dat wel, zo’n waaierrit. Ik zie het altijd gebeuren, schuif goed naar voren en liefst was ik met 20 man weggereden, maar dat is helaas niet gelukt. Met Daniel Oss heb ik echt een goede ploegmaat in die strijd en ook Nils Politt is super sterk. Daar heb je veel aan in die waaieretappes. De etappe van zaterdag was een typische overgangsrit. Ik ben blij dat ik nog steeds goed sta in het klassement."
Het ideale scenario
Het gevoel van Kelderman is goed. "Ik ben goed, maar ook niet super. Het is de voorbije weken heel zwaar geweest. Eerst die regen en kou in de Alpen, dan die warmte de voorbije dagen. Je lichaam ziet wel af, maar iedereen in het peloton heeft het moeilijk. Ik rijd een goede Tour, maar ik heb nog niet echt een superdag gehad. Vorig jaar in de Giro had ik dat wel een paar dagen, dat je je gewoon super voelt en bergop alles lukt. Dat heb ik hier nog niet gehad."
"Ik voel me gewoon heel goed in deze ploeg, het gaat er heel relaxed aan toe, dat ligt me wel. Het draait gewoon lekker, dat is fijn om vast te stellen. In die waaierritten heb ik jongens die me goed omringen, in de bergen zijn er ook drie ploegmaten die zich perfect van hun taak kwijten. Het is een perfecte mix. Het podium? Daar ben ik nog niet. Ik sta zevende, ik bekijk het dag per dag en hoop wel om nog wat op te schuiven."
De etappe naar Andorra telt zo’n 4500 hoogtemeters en wordt wellicht een belangrijke rit voor het klassement. "Mijn ideale scenario? Een beetje hetzelfde als in die andere bergetappes", zegt hij. "Het is natuurlijk wel een kortere slotklim, dus het zal er iets explosiever aan toe gaan. De klim is ook vrij smal. De klimmetjes daarvoor zijn wel lastig, maar niet steil, dus de koers zal wel gecontroleerd worden. De hitte zal wellicht ook een rol spelen, dat laat zich echt wel voelen, dus het wordt een slijtageslag en hopelijk blijf ik tot het eind mee voorop."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
4 uur geleden