Kelderman richt zich op Ronde van Italië
AMSTERDAM (ANP) - Wilco Kelderman rijdt als kopman de Giro d'Italia in 2020. "De Giro ligt het beste bij mij", zegt de 28-jarige wielrenner over de keuze. De renner van Team Sunweb krijgt in Italië ondersteuning voor het klassement, maar de ploeg wil zich ook op etappesucces richten, zegt teambaas Iwan Spekenbrink.
Kelderman begint zijn seizoen in de Provence en in de Ronde van de Emiraten en rijdt daarna de Tirreno-Adriatico. "Ik hoop op een seizoen zonder pech en het zou mooi zijn als ik mijn niveau kan halen van de Vuelta van 2017", keek hij vooruit. In die Ronde van Spanje eindigde hij als vierde.
Afgelopen jaar liep Kelderman bij een val in de Ronde van Catalonië een breuk in zijn sleutelbeen en een nekwervel op. In de Tour de France moest hij met rugproblemen afstappen. In de Vuelta kwam hij zonder een ideale voorbereiding toch nog tot de zevende plaats.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
16 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
17 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
20 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
21 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
23 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden