Kelderman nog net niet in roze leiderstrui in Giro
PIANCAVALLO (ANP) - Wilco Kelderman is zondag in de vijftiende etappe van de Ronde van Italië rozetruidrager João Almeida tot op 15 seconden genaderd. De kopman van Sunweb finishte in skioord Piancavallo als tweede achter de Brit Tao Geoghegan Hart van Ineos-Grenadiers. Het was een zware bergrit met een slotklim van ruim 14 kilometer. Almeida, de Portugees van Deceuninck - Quick-Step, finishte als vierde op 35 seconden van Kelderman.
Andere favorieten, zoals de Italianen Vincenzo Nibali en Domenico Pozzovivo, verloren veel tijd. De Australiër Jai Hindley, de ploegmaat die Kelderman tot de streep bijstond, klom naar de derde plaats in het algemeen klassement. Zijn achterstand op Almeida bedraagt een kleine 3 minuten. Geoghegan Hart maakte ook een sprong en staat nu vierde, ook nog net binnen de 3 minuten.
Maandag is de tweede rustdag van deze Giro, daarna volgt een aantal zware bergritten. De Ronde van Italië eindigt volgende week zondag met een individuele tijdrit in Milaan.
Lange vlucht
De rit kende een lange vlucht van elf renners, van wie de Italiaan Giovanni Visconti op jacht ging naar punten voor het bergklassement. De renner van het kleine Vini Zabù slaagde in zijn opzet en mag dinsdag in de bergtrui verder. Voor de dagzege kwam het elftal tekort. Richting Forcella de Pala Barzana, de voorlaatste klim van de dag, voerden de ploegen Sunweb en Deceuninck - Quick-Step het tempo op. De Australiër Rohan Dennis, vooral bekend als tijdrijder, kwam nog wel als eerste boven en begon met zo'n 2 minuten voorsprong op de groep met Almeida en Kelderman aan de slotklim.
Op 10 kilometer onder de top zette Sunweb aan, met nog vier renners in de eerste groep. Hindley en zijn land- en ploeggenoot Chris Hamilton reden voor Kelderman uit in een tempo waarmee ze alle vluchters passeerden, terwijl van de klassementsrenners de Deen Jakob Fuglsang en de Italianen Nibali en Pozzovivo al snel niet meer mee konden. Met nog 7 kilometer werd het ook Almeida te veel. Alleen de jonge Brit Geoghegan Hart en Kelderman konden tempomaker Hindley nog volgen. Almeida beperkte de schade, maar verloor meer op Kelderman dan hij zaterdag (16 seconden) had gewonnen. De vraag is hoe lang de 22-jarige Portugees de komende week in de bergen de zeven jaar oudere Kelderman kan volgen.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
22 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
1 dag geleden