Kelderman: natuurlijk ben ik nerveus
ALBA (ANP) - Gevraagd naar zijn gemoedstoestand voor de voorlaatste etappe van de Ronde van Italië gaf Wilco Kelderman toe nerveus te zijn. "Natuurlijk, dit is de laatste grote dag en het wordt een zware dag", keek de klassementsleider in de Giro vooruit op de rit van Alba naar Sestriere.
Kelderman verdedigt een voorsprong van 12 seconden op de Australiër Jai Hindley, zijn ploeggenoot bij Sunweb. Die weet de Brit Tao Geoghegan Hart van Team Ineos op drie seconden achter zich. De drie renners lijken de enigen die nog kans maken op de eindzege in de Giro.
"Ik ga er alles aan doen om in het roze in Milaan te arriveren", zei Kelderman nog kort voor de start van de twintigste etappe. Die is enigszins omgegooid nadat eerder in de week bleek dat Frankrijk niet toegankelijk was voor het peloton vanwege de coronamaatregelen. Daardoor verdwenen de Col d'Agnello en de Izoard uit het parcours. Er wordt nu drie keer geklommen naar Sestriere waar, zoals gepland, ook de finishstreep is getrokken. Zondag volgt nog een individuele tijdrit over 15 kilometer naar Milaan.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
48 minuten geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
49 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
14 uur geleden