Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kelderman: natuurlijk ben ik nerveus

Kelderman: natuurlijk ben ik nerveus

ALBA (ANP) - Gevraagd naar zijn gemoedstoestand voor de voorlaatste etappe van de Ronde van Italië gaf Wilco Kelderman toe nerveus te zijn. "Natuurlijk, dit is de laatste grote dag en het wordt een zware dag", keek de klassementsleider in de Giro vooruit op de rit van Alba naar Sestriere.

Kelderman verdedigt een voorsprong van 12 seconden op de Australiër Jai Hindley, zijn ploeggenoot bij Sunweb. Die weet de Brit Tao Geoghegan Hart van Team Ineos op drie seconden achter zich. De drie renners lijken de enigen die nog kans maken op de eindzege in de Giro.

"Ik ga er alles aan doen om in het roze in Milaan te arriveren", zei Kelderman nog kort voor de start van de twintigste etappe. Die is enigszins omgegooid nadat eerder in de week bleek dat Frankrijk niet toegankelijk was voor het peloton vanwege de coronamaatregelen. Daardoor verdwenen de Col d'Agnello en de Izoard uit het parcours. Er wordt nu drie keer geklommen naar Sestriere waar, zoals gepland, ook de finishstreep is getrokken. Zondag volgt nog een individuele tijdrit over 15 kilometer naar Milaan.

Meer uit Sport

KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

11 minuten geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

1 uur geleden
Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

3 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

4 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

4 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

17 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

18 uur geleden