Kelderman hoopt nog plekje op te schuiven in Tourklassement
LIBOURNE (ANP) - Wilco Kelderman staat momenteel vijfde in het algemeen klassement van de Tour de France. Een plek op het podium is waarschijnlijk niet meer haalbaar, maar met slechts 32 seconden achterstand op de Australiër Ben O'Connor kan de wielrenner van Bora-hansgrohe misschien nog een plek opschuiven.
De voorbereiding van Kelderman op de tijdrit van Libourne naar Saint-Emilion is verstoord door twee valpartijen. Woensdag viel hij in een afdaling en kwam hij met een bebloed gezicht over de finish, vrijdag smakte hij opnieuw tegen de grond. "Wilco hield gelukkig alleen schaafwonden over aan die valpartij", meldde ploegleider Enrico Poitsche na afloop, "maar ik geef toe, ideaal voor de tijdrit is het niet."
De 30-jarige wielrenner reed vrijdag meteen na de finish door naar de teambus om zich te laten verzorgen. Eerder gaf hij wel aan dat hij hoopt nog een plek op te schuiven in het klassement. "Ik weet niet of O’Connor een goede tijdrit in de benen heeft, maar ik hoop wel om nog een plekje op te schuiven na de tijdrit. Vierde, zo gek zou dat niet zijn, maar ook met een vijfde plek zou ik kunnen leven. Ik heb in deze Tour nooit het gevoel gehad dat het lekker draaide bergop, ik had nooit een superdag. Ik rijd wel goed rond, maar dat topgevoel had ik nooit."
Na z'n zware valpartij van vrijdag is het wellicht ijdel om te hopen op die topdag van Libourne naar Saint-Émilion, maar Kelderman heeft het voordeel dat hij de proef tegen de klok heeft verkend. "Ik heb beide tijdritten verkend", sprak hij eerder, "ik weet wat me te wachten staat. Ik was teleurgesteld met mijn 27e plaats in mijn vorige tijdrit, maar toen had ik gewoon te veel last van mijn elleboog na mijn valpartij en was mijn positie op de fiets niet goed. Ik heb de voorbije maanden veel getraind op mijn tijdritfiets. Dat heeft zich geloond in mijn uitslagen in enkele tijdritten. Ik hoop dat ik een betere tijdrit rijd dan in de eerste week."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
1 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
5 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden