Kelderman hoopt nog plekje op te schuiven in Tourklassement
LIBOURNE (ANP) - Wilco Kelderman staat momenteel vijfde in het algemeen klassement van de Tour de France. Een plek op het podium is waarschijnlijk niet meer haalbaar, maar met slechts 32 seconden achterstand op de Australiër Ben O'Connor kan de wielrenner van Bora-hansgrohe misschien nog een plek opschuiven.
De voorbereiding van Kelderman op de tijdrit van Libourne naar Saint-Emilion is verstoord door twee valpartijen. Woensdag viel hij in een afdaling en kwam hij met een bebloed gezicht over de finish, vrijdag smakte hij opnieuw tegen de grond. "Wilco hield gelukkig alleen schaafwonden over aan die valpartij", meldde ploegleider Enrico Poitsche na afloop, "maar ik geef toe, ideaal voor de tijdrit is het niet."
De 30-jarige wielrenner reed vrijdag meteen na de finish door naar de teambus om zich te laten verzorgen. Eerder gaf hij wel aan dat hij hoopt nog een plek op te schuiven in het klassement. "Ik weet niet of O’Connor een goede tijdrit in de benen heeft, maar ik hoop wel om nog een plekje op te schuiven na de tijdrit. Vierde, zo gek zou dat niet zijn, maar ook met een vijfde plek zou ik kunnen leven. Ik heb in deze Tour nooit het gevoel gehad dat het lekker draaide bergop, ik had nooit een superdag. Ik rijd wel goed rond, maar dat topgevoel had ik nooit."
Na z'n zware valpartij van vrijdag is het wellicht ijdel om te hopen op die topdag van Libourne naar Saint-Émilion, maar Kelderman heeft het voordeel dat hij de proef tegen de klok heeft verkend. "Ik heb beide tijdritten verkend", sprak hij eerder, "ik weet wat me te wachten staat. Ik was teleurgesteld met mijn 27e plaats in mijn vorige tijdrit, maar toen had ik gewoon te veel last van mijn elleboog na mijn valpartij en was mijn positie op de fiets niet goed. Ik heb de voorbije maanden veel getraind op mijn tijdritfiets. Dat heeft zich geloond in mijn uitslagen in enkele tijdritten. Ik hoop dat ik een betere tijdrit rijd dan in de eerste week."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden