Kelderman heeft voorlopig 'goed gevoel' in Giro
BOEDAPEST (ANP) - Wilco Kelderman reisde met de nodige twijfels af naar Hongarije. Maar het openingsweekeinde in de Giro d'Italia verloopt vooralsnog bijzonder voorspoedig voor de Nederlander van Bora-hansgrohe. "Ik ben blij met waar ik nu sta, met hoe het gevoel is", zei Kelderman die, na zijn vijfde plaats in de eerste rit, de individuele tijdrit in Boedapest afsloot als zevende.
Het levert hem voorlopig de vijfde plaats in het algemeen klassement op, op 24 seconden van leider Mathieu van der Poel. "Ik ben tot nu toe dik tevreden. De voorbereiding op deze ronde gaf me weinig vertrouwen. Ik heb bijvoorbeeld niet eens op een tijdritfiets kunnen trainen."
Kelderman was twee weken geleden een van de slachtoffers van een massale valpartij in Luik-Bastenaken-Luik. Het was zijn zoveelste tegenslag na ook al een val in de Ronde van Valencia eerder dit jaar. "Het gaat tot nu toe heel goed, maar de hoge bergen moeten natuurlijk nog komen", keek hij al vooruit naar dinsdag. Dan volgt met de beklimming van de Etna de eerste serieuze klim van deze Giro.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden