Kelderman heeft voorlopig 'goed gevoel' in Giro
BOEDAPEST (ANP) - Wilco Kelderman reisde met de nodige twijfels af naar Hongarije. Maar het openingsweekeinde in de Giro d'Italia verloopt vooralsnog bijzonder voorspoedig voor de Nederlander van Bora-hansgrohe. "Ik ben blij met waar ik nu sta, met hoe het gevoel is", zei Kelderman die, na zijn vijfde plaats in de eerste rit, de individuele tijdrit in Boedapest afsloot als zevende.
Het levert hem voorlopig de vijfde plaats in het algemeen klassement op, op 24 seconden van leider Mathieu van der Poel. "Ik ben tot nu toe dik tevreden. De voorbereiding op deze ronde gaf me weinig vertrouwen. Ik heb bijvoorbeeld niet eens op een tijdritfiets kunnen trainen."
Kelderman was twee weken geleden een van de slachtoffers van een massale valpartij in Luik-Bastenaken-Luik. Het was zijn zoveelste tegenslag na ook al een val in de Ronde van Valencia eerder dit jaar. "Het gaat tot nu toe heel goed, maar de hoge bergen moeten natuurlijk nog komen", keek hij al vooruit naar dinsdag. Dan volgt met de beklimming van de Etna de eerste serieuze klim van deze Giro.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
6 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
12 uur geleden