Kelderman heeft voorlopig 'goed gevoel' in Giro
BOEDAPEST (ANP) - Wilco Kelderman reisde met de nodige twijfels af naar Hongarije. Maar het openingsweekeinde in de Giro d'Italia verloopt vooralsnog bijzonder voorspoedig voor de Nederlander van Bora-hansgrohe. "Ik ben blij met waar ik nu sta, met hoe het gevoel is", zei Kelderman die, na zijn vijfde plaats in de eerste rit, de individuele tijdrit in Boedapest afsloot als zevende.
Het levert hem voorlopig de vijfde plaats in het algemeen klassement op, op 24 seconden van leider Mathieu van der Poel. "Ik ben tot nu toe dik tevreden. De voorbereiding op deze ronde gaf me weinig vertrouwen. Ik heb bijvoorbeeld niet eens op een tijdritfiets kunnen trainen."
Kelderman was twee weken geleden een van de slachtoffers van een massale valpartij in Luik-Bastenaken-Luik. Het was zijn zoveelste tegenslag na ook al een val in de Ronde van Valencia eerder dit jaar. "Het gaat tot nu toe heel goed, maar de hoge bergen moeten natuurlijk nog komen", keek hij al vooruit naar dinsdag. Dan volgt met de beklimming van de Etna de eerste serieuze klim van deze Giro.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.
6 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
8 uur geleden