Kelderman haalt vertrouwen uit eerste bergrit in Zwitserland
VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman haalde dinsdag vertrouwen uit de eerste bergetappe in de Ronde van Zwitserland. De 32-jarige wielrenner van Jumbo-Visma ging op de bijna 11 kilometer lange slotklim naar Villars-sur-Ollon met de besten mee naar boven en finishte als zevende. In het klassement steeg Kelderman naar de zevende plek.
Kelderman kwam drie maanden geleden in de Tirreno-Adriatico hard ten val en moest daardoor onder meer de Ronde van Italië aan zich voorbij laten gaan.
"Het was een goede dag", zei Kelderman dinsdag. "Na drie maanden geen koers te hebben gereden, ben ik blij met dit gevoel. In de finale had ik niet echt de kracht meer, maar gelukkig kon ik wel blijven gaan. Ik hoop dit de komende etappes vast te kunnen houden."
Ook ploegleider Marc Reef was tevreden. "Wilco heeft laten zien dat hij met de besten mee omhoog gaat. Dat hij bij de eerste serieuze krachtmeting zo mee kan doen, stemt zeker tot tevredenheid. Wilco staat er nu goed voor. Van hieruit kan hij naar boven kijken."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
1 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
5 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
8 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
10 uur geleden