Kelderman en Schelling voor Bora in Amstel Gold Race
VALKENBURG (ANP) - Wilco Kelderman en Ide Schelling staan zondag namens wielerploeg Bora-hansgrohe aan de start van de Amstel Gold Race. Dylan van Baarle rijdt de Nederlandse WorldTour-wedstrijd voor Ineos-Grenadiers.
Kelderman en Schelling krijgen gezelschap van de Duitsers Marcus Burghardt en Maximilian Schachmann, de Oostenrijkers Patrick Gamper en Patrick Konrad en de Italiaan Cesare Benedetti. Kelderman moest vorige week na een val in de Ronde van Baskenland opgeven. Schelling maakte woensdag indruk in de Brabantse Pijl, waarin hij als vierde eindigde.
Van Baarle is een van de zeven renners van Ineos in de Amstel Gold Race. De winnaar van Dwars door Vlaanderen krijgt gezelschap van onder anderen de Brit Tom Pidcock, de winnaar van de Brabantse Pijl. Ook de Pool Michal Kwiatkowski, die de Amstel Gold Race van 2015 won, en Richard Carapaz, de winnaar van de Giro d'Italia van 2019, behoren tot de ploeg van Ineos.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
16 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
21 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
23 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden